kubuntu dapper drake

Kubuntu Dapper Drake jeb v 6.06 ir atnācis pa pastu, pasūtiju iekš http://shipit.kubuntu.org maija beigās, šodien izlēmu patestēt

Galvenais iemesls kādēļ gribēju notestēt Kubuntu, bij tas, ka vēlējos saprast kā uz Kubuntu strādā dual monitoru konfigurācija.

Tātad, instalācijas process, ļoti viegls, saprotams, notiek no LiveCD, protams būtu vēlams pirms sākt instalāciju piestartēt internetu (ja nau dhcp).

sāku skatīties kāpec man izsķirtspēja ir tikai 1024×768, atradu forumos, ka jāpamaina ar rocinju uz 1280×1024, izdarījām, viss notiekas, tikai herci paliek jopropjām 60. Labi viss notiekas, veram vaļā System settings, un meklejam Display, tad pasakam ka mums būs otrs monitors, un mēģinam norestartējot Xorg serveri (Ctrl+alt+backspace), un tad jau pēc vajadzības piekonfigurējam. Man gan sanāca nedaudz nepareizi, man otra monitora vietā ir TV, gribēju Dual View, lai var skatīties filmas uz TV, protams nekas nesanāca, TV gan bildi rādija, bet kā primārais monitors, un lai sareguletu atpakaļ nācās mēģināt visu saskatīt uz TV ekrāna, kas protams nau no tām labākajām virsmām uz kurām var skatīt Datora lietas.

Ar to arī mans eksperiments beidzās, palika uz otra diska instalēts Kubuntu, vienu gan smuki izdarīja, nodetektēja, ka man ir uz otra diska uzinstalēts Gentoo Linux, un salika grub visus kerneljus pat kuri man tur ir palikuši.

P.S. Windows neprot taisīt partīcijas, šodien gribēju samazināt vienu partīciju lai varētu patestēt Kubuntu, un dabūju taisīt partīcijas pa jaunu un no linux. Problēma nezinu kur īsti bija, bet Partition Magic pateica ka windows neesot labi sataisījis partīcijas, un viņš nespējot neko ar viņām izdarīt.

 
comments powered by Disqus