Pirātisms

Savā būtībā esmu pret pirātismu, kā OS lietoju bezmaksas produktu, programmas arī bezmaksas, izņemot tās reizes kad vajaga samontēt video, jo šobrīd par brīvu pieejamās programmas nespēj konkurēt ar maksas programmām. Diemžēl mans finansiālais stāvoklis neļauj nopirkt man visas nepieciešamās programmas, jo kopējā summa pārsniegtu pāris tūkstošus. Tas par programmām.

Ar Filmām ir tā, ne uz katru filmu ko gribas redzēt spēj aiziet uz kinoteātri, bet protams iespēju robežās tas ir jadara, piemēram, šovakar biju uz Karību Jūras Pirātiem, filma bija tā vērta lai aizietu uz kinoteātri. Summa ko es iztērēju ir 6,30 Ls, par cik divas personas, parēķinam vidēji mēnesī iznāk trīs līdz četras filmas kuras būtu vērts skatīties uz lielā ekrāna, tātad sanāk 25.20 Ls par četrām reizēm, itkā jau nekas traks, bet tomēr, uz kino ejot gribas padzerties, uzgrauzt popkornu (lai arī pašam riebj, reizēm tomēr var atļauties), transports līdz/no kinoteātrim, + vēl visādi papildus izdevumi, kopā sanāk kādi 40 Ls tomēr.

Par sērijām pateikšu vienu, ja mūsu TV kanāli pārstātu tērēt naudu kārtējam meksikas seriālam, un iepirktu kādu labu seriālu uz to pašu laiku, kad viņš tiek rādīts ASV, es droši vien nevilktu šīs sērijas, un skatītos pa TV, piemēram pastāstīšu par SG1 un 24 stundas. Šobrīd SG1 sākās 10. sezona, un paralēli iet SG Atlantis, pa TV3 vienu laiku pirms 67. gadiem rādija SG1 trešo sezonu, kuru ar aizrautību skatījos, tad viņi pārtrauca rādīt, ar 24 stundām ir līdzīgi pirms gadiem trīs rādija pirmo un otro sezonu, šī gada sākumā iznāca un ASV tika rādīta ceturtā sezona, cik zinu arī neviens no Latvijā pieejamajiem satelītpieslēgumiem nenodrošina kanālu kuros iet šie seriāli rādīšanu, tātad šo seriālu skatīšanās atkrīt.

Nu ko, un Televīzijas to nesaprot, ka aizvien vairāk jauniešu negrib pirkt TV jo viņiem tur nau ko skatīties, visu laiku vienas un tās pašas filmas, vienas un tās pašas ainas dažādās ziepenēs. Veiksmi viņiem vēlot.

 
comments powered by Disqus