Apache + mod_php4 + mod_php5

Teiksiet nau iespējams ? Kļūdīsities 🙂

Zināšu teikt tikai par Gentoo linux distribūciju, ir parādijies jauns USE flags pie dev-lang/php* – “concurrentmodphp” kurš ļauj kompilēt gan php4 gan php5 kā moduļus priekš Apache2, tad katrs mod_php iegūst savus mime-types (application/x-httpd-php4{-source} priekš PHP4 un application/x-httpd-php5{-source} priekš PHP5) un konfigurācijas modifierus (php4_admin_value/php4_admin_flag priekš PHP4 un php5_admin_value/php5_admin_flag priekš PHP5 utt.).

Šī lieta gan esot ļoti eksperimentāla, uz x86 strādājot bez kļūdām, kā arī daļēji uz x86_64.

Ja kāds grib meģināt, neiesakam mēģināt uz production serveriem, bet gan uz test serveriem.

emerge --sync
echo dev-lang/php >> /etc/portage/package.keywords
USE="Apache2 concurrentmodphp" emerge =php-4* =php-5*

pēc tam neaizmirstam “etc-update” un re-emergot VISUS instaletos PHP moduļus/ekstensijas (piemēram dev-php4/pecl-zip utt.). Kā arī šis nestrādās ar “java-internal” (PHP4) un “sharedext” (PHP4/5) USE flagiem.

informācija no http://chtekk.longitekk.com/

5 Replies to “Apache + mod_php4 + mod_php5”

  1. Baigi labs, būs noteikti jaizmēģina, jo tieši izmantojam Gentoo. Līdz šim arī bija gan php4 un php5 uz viena apache servera, bet tas bija mazliet nesmukākā veidā.

  2. Nu man abi php stāv arī uz kastes, bet piejūgts tikai viens… php4 izmantoju priekš php-gtk testēšanas…
    Mani interesē – kuru php apacis izmanto parsēšanai? Viņi abi vienlaicīgi rukā vai kaut kādīgi tiek sadalītas tās pozīcijas?

  3. Un ko citu ieteiksi uz prodution serveriem? Pagaidām jādzīvo tā. Protams, ka ar laiku šī fīča nostabilizēsies un varēs likt abus moduļus ar concurrentmodphp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *