linux kā serveris

Vakardien nācās palīdzēt drusku koko ar ubuntu konfigurāciju, kas viņam nesanāca tas bija piedarbināt pure-ftpd ar virtuālajiem lietotājiem, kuri glabājas mysql datubāzē…

Jau tiku rakstījis hackers.lv resursā par šī ftp servera uzstādīšanu ar virtuālajiem lietotājiem kuri glabājas mysql datubāzē uz gentoo linux. Šoreiz jāsakonfigurē uz Ubuntu, veicam darbību kas saucas sudo apt-get install pure-ftpd-mysql tiek ierakstīti kofigurācijas faili, kā arī init skripts.

Janovelk ir ftpd admins, no adreses: http://machiel.generaal.net/index.php?subject=user_manager_pureftpd

mysql konfigurācijas failam jāatrodas /etc/pure-ftpd/db/mysql.conf

no /etc/pure-ftpd/auth/ jānodzēš liekie parametri, jāpaliek tikai mysql

pagaidām man nav risinājuma kā jāmaina init skripts, bet katrā gadījumā ar init skriptu serveri palaist nesanāks… palaist serveri varam ar rociņām uzrakstot:

sudo /usr/sbin/pure-ftpd-mysql -l mysql:/etc/pure-ftpd/db/mysql.conf -u 1000 -E -j -O clf:/var/log/pure-ftpd/transfer.log -B -4

problēma ir tajā, ka pēc noklusējuma netiek pievienots -4 arguments, kurš nozīmē IPv4 only.

UPDATE:

Manā uztverē kā serveris ubuntu nekam neder, tur ir “neliels” bardaks visā sistēmā, tādēļ arī turpmāk uz serveriem lietošu Gentoo.

Ubuntu serveriem neder.

Categories: M$

7 Replies to “linux kā serveris”

  1. A man peec vakardienas pistnes atkal saak likties, ka Ubuntu vispaar kaa sisteema nekam neder. Jaa, ir labaakais suports, tam es piekriitu. Bet pati taa sisteema… Es pat nez. Es tagad uzliku shamo pa jaunu, bet kaut kas man bik bremzee peec Beryl palaishanas. Un pirms tam viss bija bumbaas ar riktigi piedirstu kompi, tagad svaigi sainstalets viss tieshi tas pats, tikai ar svaigakiem softiem un bremzeejas.. Pisec.

  2. OS nekam neder, labāk zīmulis un klade un paša procesors uz pleciem, acīm ir vairāk megapikseļu kā jebkurai kamerai, un realitātei ir labāka rezolūsija nekā monitoriem

  3. ZXPower nez kaads grafiskais admins ir virtuālajiem lietotaajiem ? ar domu webisks, es neesmu neko taadu nopietnu atradis, + kā mes zinam web nedriiksteetu tikt tādiem failiem klāt, savukārt mysql darbojas kā labs tilts starp sistēmu un web aplikācijām, tieši tāpat kā bind.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *