Viņš ir atrasts, un Viņa pēdas ir satīrītas

Vakardien daudzi interneta lasītāji pamanīja, ka sarkanais.lv tika uzlauzts, piedevām vairākas reizes, ko paveica lasis team. Jā, tas tiešām notika, pateicoties šim lasis team biedram, kurš starp citu ir noskaidrots, tika ieviesti jauni drošības pasākumi.

snapshot002-20070808.png

Serverī tika iekļūts pateicoties Ukrainas koderiem, kuri kodējuši mobs.lv sistēmu, un varbūt lasis team dalībnieks, kurš šo visu sastrādāja ar manu serveri var sastrādāt ar viņu serveri 🙂 (protams es nemudinu to darīt), šobrīd mobs.lv līdz turpmāko apstākļu noskaidrošanai ir slēgts, kā arī logi atdoti tur, kur nepieciešams. Jā, arī e-pastu logi, jo līdz mobs.lv informācija nonāk caur e-pastu.

Visiem lietotājiem ir samainītas gan MySQL paroles, gan ftp paroles, tās jūs saņēmāt savā e-pasta kastītē, ja tomēr nesaņēmāt, tad sazinieties ar mani. Lieki atgādināt lietotājiem, ka šīs paroles nevajadzētu izpaust nevienam, pat savai sievai/meitai/draudzenei, kā arī ziņot par problēmām kas rodas izmantojot hostingu. e-pasts uz kuru sūtīt Jums interēsējošos jautājumus ir atoms@tups.lv

37 Replies to “Viņš ir atrasts, un Viņa pēdas ir satīrītas”

 1. Paga paga, viena lieto, pārlasīju rakstu – neiebraucu. To vietējie darīja, vai ne? Kāpēc ukraiņi pie vainas un kopš kura laika Jaffa.lv pie tevis hostējas?

 2. bubu, ieksh mobs.lv nebija wordpress 🙂 bet lapā teica ka uzlauzuši caur wordpress… beerni 🙂 ar b……. priekšgalā noteikti 🙂

 3. Es jau telefoniski atvainojos sarkanais.lv veidotaajiem personiski kaa arii paareejiem veelos atvainoties, kuriem deelj shiis mobs.lv probleemas radushies apgruutinaajumi. Ukainas moblog.kiev.ua tiek ieveeroti savaadaaki droshiibas pasakumi nekaa Latvijas mobs.lv. WordPress tik tieshaam bija uzlikts, tikai kaa projekta blogs, un tam nav nekaada sakara. Savukaart notikushais tieshaam apbeedina :(((

 4. Nu kam gan negadās, visu vienmēr paredzēt nevar, es domāju, ka Atoms darīja visu kā vajag un var lasīt, ka visiem jaunās paroles izsūtītas utml. no tādām tehnikas kļūdām jau neviens nav pasargāts.

 5. Nav godīgi teikt, ka mobs ir vainīgs pie pārējo lapu uzlaušanas. Kas tās par muļķībām?
  Izklausās pēc kaut kā līdzīga šitam: zin, man te daudzdzīvokļ māja visiem dzīvokļiem i vienāds atslēgs, bet viens kaimiš pazaudēj atslēg uz iels, tad, nu, vis kaimiņ tik apzagt.
  Kūl 🙂

 6. kiki, neviens nesaka ka mobs vainiigs, moba koderi vainiigi pie taa, ka tika iekshaa serverii… bet par to ka deelj taa tika čakarēta lapa sarkanais.lv es to nevainoju…

 7. man gan šķiet, ka tas vienkārši ir protests pret korporatīvismu – ne par velti tiek rakstīts tik asi un tendenciozi, spēlējot uz apmeklētāju (kas lielākoties noteikti ir vīrieši) jūtām un emocijām. tiklīdz lapai ir liels apmeklējums’n’shit, tās vērtība ceļas un alberts varēs to nopārdot kādam tālāk

 8. Atvaino, Atom, bet vainīgs ir servera administrators, nevis ukraiņu koderi. Tas nav normāls hostinga serveris, ja uzlaužot viena klienta lapu var tikt klāt arī kaut kam citam.

 9. Atvaino, Atom, bet vainīgs ir servera administrators, nevis ukraiņu koderi. Tas nav normāls hostinga serveris, ja uzlaužot viena klienta lapu var tikt klāt arī kaut kam citam.

 10. Kristap, un kaa tev liekas, ja softs uzkodeets liiki, tad es esmu vainiigs ? ja teiksim es pie tevis hosteetos ar liiki uzkodeetu softu, kuraa var iebaazt php shellu, un to kaads izdariitu tu tak arii vainotu mani nevis sevi, jo tu jau to softu neliki, un netaisiiji koda reviiziju ne ? protams ka tu vainotu mani, kaa arii shajaa gadiijumaa ir, protams mana dalja vainas arii ir, bet nu tomeer.

 11. Hostinga nodrošinātajam ir maksimāli jānodala klienti tā, lai viens klients nevarētu nekādi ietekmēt citus. Kā rezultātā, lai cik līks būtu softs, uzlauzējs nevarēs neko padarīt citām lapām. Hostējoties pie manis nevajadzetu varēt ar PHP šellu kaut kā ietekmēt citu klientu mājaslapu darbību.

 12. Ka tik tiesā neizrādās, ka A.Šterns PATS ir “uzlauzis” porno blogu reklamas nolūkos. Arī slikta rekāma ir reklāma.
  Pierādījumi būs.

 13. marcis, probleema bija zinaama jau pirms shii incidenta, vienkaarshi rokas nedasniedzaas tik taalu … ar domu laika truukums, bet nu shis incidents paliidzeeja to izdariit 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *