Mani apturēja MP

Jā, vakardien braucot no Liepājas uz Rīgu, mani apturēja MP (Militārā Policija), bet pati pat neapstājās, drošvien tādēļ, ka viņiem bija ieslēgtas zili/sarkani mirgojošās bākugunis, kā arī ieslēgta sirēna, viņu maršruts bija Liepājas virzienā. Kā rakstīts ceļu satiksmes noteikumos 4. nodaļas 41. punktā:

Ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu

skaņas signālu, citiem tajā pašā virzienā braucošo transportlīdzekļu vadītājiem un pretim braucošo transportlīdzekļu

vadītājiem (ja nav konstruktīvi izveidota ceļa elementa, kas atdala brauktuvi, piemēram, barjeras, sadalošās joslas)

jādod tam ceļš, apturot transportlīdzekli pie ietves vai uz nomales, vai, ja tā aizņemta, – iespējami tuvāk brauktuves

labajai malai. Transportlīdzekļu vadītājiem, kas tuvojas krustojumam (ceļam) no cita virziena ceļiem, jāaptur

transportlīdzeklis pirms šķērsojamās brauktuves. Uzsākt (turpināt) braukt drīkst tikai pēc tam, kad ir pabraucis

garām transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni, kurš brauc aiz pavadāmā transportlīdzekļa (kolonnas).

Kolonna garām brauca apmēram minūtes 3, ar aptuveno ātrumu 70 km/s. Kolonnas sastāvs bija visai interesants, kaujas tehnika, lielgabali, ģeneratori, Munīcija utt. Pirmā doma – “Karš sācies, un mums uzbrūk no Jūras”, nākošajā brīdi ataust atmiņā kaut kas par kaut kādām mācībām.

Aiz kolonnas automašīnu rinda sniedzās aptuveni 4 km garumā, un protams visādi mersedesi un bumeri gandrīz jau lien garām kolonnai.

Atceros bērnību, kad lielākā kolonna ko manīju bija 5 vai 6 automašīnas, kā vadītājs šādā situācijā nokļuvu pirmo reizi, un ieraugot šo pirmo mašīnu ar bākugunīm ātri mēģināju atkārtot satiksmes noteikumus, nomutēju izslēdzu radio, lai dzirdētu, vai signāls arī ir, un kad sadzirdēju signālu stājos malā, un skatījos ko dara smagās automašīnas vadītājs kurš brauca aiz manis, jā, esmu rīkojies pareizi, viņš arī stājas malā.

Labi, pietiks par kolonnu, nesen dzirdēju mēdijos, ka teica, ka uz Liepājas šosejas esot visvairāk ātrumu mīlošie vadītāji, tad lūk pāris reizes esmu braucis pirms šī paziņojuma, un pāris reizes pēc šī paziņojuma, un starpība ir manāma, pirms paziņojuma Policiju vispār nemanīja, toties pēc paziņojuma Policija ir redzama vairākas reizes, un nevis sēž ar radaru, bet brauc un filmē pretī braucošos, vakardien uz Liepāju braucot ātrums man bija ap 120 km/s, jo bija agrs un Policija vēl gulēja, un protams šoseja bija patukša, atpakaļ braucot jau sākot ar Grobiņu, kur bija pirmā patruļa ātrums nepārsniedza 100 km/s, un pareizi vien bija, jo patruļas vakardien saskaitīju 200 km posmā sešas 🙂 viena no tām izgrieza no blakus ceļa un turpināja braukt man aizmugurē, mans ātrums nepalielinājās par 90 km/s, protams Policijas automašīna atpalika, tās ātrums bija ap 70 – 80 km/s.

 
comments powered by Disqus