Blogcamp @ Kiev – Day 0

Lidojums no Rīgas, 13:45, pēc 1 h 20 min nolaižamies Kijevas lidostā Borispol. Jāaizpilda imigrācijas kartiņas. Stāvot rindā uz pasu kontroli, pienāk robežsargs, un saka, ejiet pie tiem lodziņiem un norāda uz Ukrainas pilsoņu pasu kontroles pusi, mēs iebilstam, ka neesam ukraiņi, robežsargs atbild, никто несавершенэн, nosmejam un dodamies uz pasu kontroli, viss veiksmīgi. Iznākot no lidostas muitas zonas, uzreiz tiek piedāvāts taksis no katra otrā cilvēka, kamēr mūsu cilvēki maina naudu, tikmēr tiek kaulēta cena, kas beigās tiek nokaulēta līdz 250 Grivnas (atrast attālumu no Kijevas lidostas līdz centram). 10 Grivnas pēc kursa ir ~ 1 Ls, kas mūsu naudiņās sanāk 25 Ls, braucēji esam 7 gabali (Artūrs, Kristaps, Atoms, Joxa, Maksims, Alex, Ņikita).

Nepilnas pusstundas laikā atrodoties Kijevā tiek atrasts dzīvoklis kur apmesties, dzīvoklis ir Kijevas centrā, izvietots uz улица Бассейная 12 – 24, dzīvoklī ir četras istabas, un tās izvietotas divos stāvos, ir vannasistaba otrajā stāvā, un ir duša pirmajā stāvā, ir arī iestiklots balkons, apmetāmies mēs šajā četristabu dzīvoklī 8 cilvēki (klāt nāca Ernests). 910 Grivnas izmaksā uzturēšanās uz vienu nakti, tiek paņemts dzīvoklis uz divām naktīm.

Kad esam iekārtojušies, dodamies paēst uz vietējo “Lido” tipa ēstuvi, kur diezgan lēti var paēst, paņemot kotleti, un vistas fileju ar sieru, kā arī saldo kūciņu un griķus, tiek samaksāts ~ 30 Grivnas (3Ls). Pēc māgas piestumšanas dodamies Kijevas vakarīgajās ielās.

Ļoti patīk visas Staļina laika būves, kas ir ļoti masīvas, cilvēku uz ielām ļoti daudz, liela daļa jauniešu, kas lieto alkoholu, šeit nav ierobežojumu alkohola lietošanai publiskās vietās… ejot pa Хрещатик (galvenā iela Kijevā) nonākam pie Майдан Незалежності laukuma, kurā saskaitu 5 strūklakas, un sesto ko pat īsti par strūklaku nosaukt nevar… (tādas kā trepes garas platumā, un pa tām vienā posmā uz leju tek ūdens.)

Tiek izdomāts, ka jāņem taksis, un jādodas apskatīt labus objektus, aizbraucam klosteri Києво-Печерська лавра apskatam Pilsētas tālākos galus no augšas, sēžamies taksī un dodamies uz Родина-мать statuju, lai pie tās nonāktu ejam garām tanku rindai, neskatoties uz tumšo laiku ārā, tomēr kaifs ir liels, jo tu vari uzkāpt uz tanka un nofotografēties. Pie šīs statujas arī diezgan labs skats paveras uz pilsētu. Nākošais apskates objekts, vai pareizāk sakot karuseļu izjādes uz kurām dodamies atrodas pie арка дружби. Pirmais skats no malas uz karuseļiem liekas nu kas ta tur ir, kad tiek izbaudīta pirmā atrakcija, iespaids ir labs, nākošais kas tiek izbaudīts ir elektrokāri, kurus nebiju baudījis kopš bērnības, mēs visi 8 sasēdāmies un mums neviens netraucēja, un bija super. pēdējais bija tāda dīvaina, kā mēs viņu nosaucām kosmonautu mācību ierīce, kurā pat nedaudz ap dūšu sametās, izkāpjot ārā jutu spiedienu smadzenēs, viss bija sagriezies kājām gaisā.

Pēc karuseļu apmeklēšanas devāmies uz “Arena Citi” iepirkt ēdienu brokastīm un protams alkoholu. Pie alkohola nu jau dzīvoklī tiek apsriestas visdažādākās tēmas, tiek atklāts, ka dzīvoklī nav siltā ūdens, līdz ar ko dušošanās atkrīt… pie miera dodamies ap plkst.3:00 naktī. Day 1 būs smaga diena, ļoti daudz jaunas informācijas.

Turpinājums sekos…

 
comments powered by Disqus