Skype 2.0 beta ar video atbalstu

Jā, pareizi vien ir rakstīts nosaukumā, jaunākā 2.0 Skype beta versija piedāvā video atbalstu.

20071108_skype-2.jpg

Viss kas nepieciešams video kartes draiveris ar Xv atbalstu, un dators ar 1GHz procesoru. Pakas ir pieejams jau daudzām linux distribūcijām izņemot populārā Ubuntu jaunāko 7.10 (Gutsy), bet cerams ka tam arī drīz būs paka gatava.

P.S. ja kāds izmēģinā lūdzu ziņojiet par rezultātiem.

7 Replies to “Skype 2.0 beta ar video atbalstu”

  1. Uzliku uz Ubuntu 7.10. Kameru atrod bez problēmām, zvanīt arī ļauj. Tomēr CPU patēriņš ir briesmīgs (apēd tuvu 100%) un pie straujākām kustībām uzkaras vispār – bilde sastingst, palīdz Skype pārstartēšana. Tā gan varētu būt manas GeForce Go 6150 vaina, jo arī citās programmās ar tās stabilitāti ir bēdīgi.

  2. Ja video karte taisa problēmas, var mēģināt izmantot citu draiveri, piemēram, vesa, jo H.263, kuru, manuprāt, Skype izmanto, šā vai tā, cik man zināms, video kartes nespēj pašas dekodēt, tādēļ to jebkurā gadījumā veiks CPU, turklāt video zvana gadījumā CPU vienlaicīgi gan jāenkodē video (izejošais), gan tas jādekodē (ienākošais), tādēļ pilnīgi noteikti vajadzēs vismaz kādu 1 GHz P3 vai tā ekvivalentu (un man ir tāda sajūta, ka esmu ļoti pieticīgs un optimistisks), turklat nav noslēpums, ka *nix mēdz būt ne tik labi optimizēta programmatūra, jo pirmais mērķis kodeku implementēšanā ir vispār panākt, lai tas strādātu atbilstoši standartam bez stabilitātes problēmām, kas vājprātīgās *nix mainības un atšķirības dēļ ir nežēlīgi grūts uzdevums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *