Google atklāj Google Apps plānus 2008. gadam

Parasti Google skopojas ar informāciju par nākotnes plāniem, to parasti uzzinam baumu ceļā. Šoreiz ir noticis neticamais, Google ir padalījusies ar Google Apps plāniem. Par plāniem stāstija Googles produktu menedžeris Skots Džonstons.

Viens no lielākajiem jaunumiem būs tas, ka 2008. gadā tiks paplašināts pašreizējais

Google Pages, un turmpāk būs iespēja izvietot gan intranet aplikācijas, tādas kā projektu menedžments, gan dažādas lapas, kurām būs iespēja to labot vairākiem lietotājiem.

Nākošais jaunums, kas gan vairākas reizes ir pareģots ir docs.google.com atsaistes (offline) dokumentu labošana izmantojot Google Gears. Kā arī priekš Gmail un Google calendar šī iespēja jau esot iestrādēs, un visdrīzākais arī nākamgad tikšot piedāvāta lietotājiem.

Skotam arī tika uzdoti jautājumi par tēmu, kas notiek, kad lietotājs veic izmaiņas dokumentā atsaistē un tajā pašā laikā kāds tiešsaistē labo to pašu dokumentu ? Uz šo atbilde bija vienkārša, tas pats algoritms, kurš šobrīd jau darbojas tiks izmantots, kad lietotājs vēlēsies sinhronizēt dokumentus. Izmaiņas tiks pārskatītas (???) (revizionētas) tādā pašā secībā, proti hronoloģiskā.

Nākošais jautājums izskanēja sekojoši: Vai Google Docs būs OCR iespējas importējot .pdf vai citus grafisko failus. Skota atbilde bija pagaidām nē, bet iespējams kādu dienu. Savukārt Google Sites(bāzētas uz JotSpot) atļaus augšupielādēt un uzglabāt jebkuru faila tipu.

Jautāts par Grandcentral, Skots pateica ka nespēj pateikt, kad notiks GrandCentral pievienošana esošajām Google Apps, toties tā viņiem esot liela prioritāte.

Vai Google spreadsheets iegūs sarežģītākas funkcijas, kā piemēram, Pivotās tabulas, makrosus vai atsaistes datubāžu integrāciju ? Uz Šo skots abildēja, ka viņi cenšoties atrast robežu starp ātrumu un utilītu. Tā nekad nekļūs par smagu analītisko programmu, jo tad tā lietotājam kļūs par smagu lietošanā.

Vai Google Apps atbalstīs video konferences ? Skots teica: “Nē, pagaidām nē”.

Šis ir rupjš tulkojums no TechCrunch

 
comments powered by Disqus