KDE4-svn apskats

Piektdienas vakarā izdomāju, ka pa ilgiem laikiem jāuzliek gentoo linux, un jāuzkompilē tur tikai un vienīgi jaunais KDE4. Kompilēšanai izmantoju layman kde overlay piedāvātos kde-svn ebuildus.

Par pašu uzlikšanas procesu neteikšu neko, vienīgi pateikšu to, ka tas ir palicis daudz ātrāks (laika ziņā) un nekā sarežģīta tur nav.

Protams ir lietas kas vēl joprojām nedarbojas jaunajā KDE, kā arī lietas kas vēl ir nepieciešamas, KDE 4.0 versija, kura paredzēta Janvārī, būs domāta tikai un vienīgi apskatei, īsti neko tur vēl nav ko darīt, jo ļoti daudzas programmas, kuras ir nepieciešamas darbiem vēl joprojām uz tā nedarbosies, kad iznāks 4.o versija, tad sāksies lielais bums aplikāciju pielāgošanai, un sākot ar 4.1 versiju domāju ka būs jau lietojams KDE.

Pēc uzlikšanas drusku pamēģināju kas un kā, izstaigāju visu menu, sāku skatīties KDE iestatījumus, piefiksēju, ka man ir nepieejami vizuālie efekti, sāku rakt, izraku, ka nepieciešams xorg serverī atļaut ekstensiju Xcomposite, un tiešām, norestartējot KDE man kļūst pieejami efekti. Efekti liela daļa pārklājas ar compiz-fusion efektiem, līdz ar ko compiz tiek aizmirsts, jo šie efekti papildināsies.

Par plasmu runājot, jā, ir smuki, bet pagaidām nav iespējas pievienot kādu no plasmoīdiem uz paneļa, līdz ar ko man vienu brīdi sanāca tā, ka es biju noņēmis Izvēlnes plasmoīdu, un atpakaļ tam paredzētajā vietā dabūt nesanāca, nācās likvidēt .kde un .kdesvn direktorijas, un sākt visu konfigurāciju no sākuma (šo soli es veicu vairākas reizes).

Esmu uzņēmis video (tas zemāk), kā tas viss izskatās, uzreiz atvainojos par video kvalitāti, jo pirmo reizi veicu darbavirsmas ierakstīšanu. Biju domājis, ka iekš video varēs tekstus saprast, bet tos nesaprot, līdz ar ko apstāstīšu uz ko es tur norādiju.

Iekš video es norādu uz atmiņas patēriņu, kas ir tiešam mazs, salīdzinot ar KDE3 vai Gnome (šiem precīzus skaitļus nepateikšu). KDE4 ar atvērtu firefox, palaistu darbavirsmas ierakstīšanu, un visiem efektiem un plasmoīdiem man atņēma ap 350 Mb atmiņas, tiklīdz tika aizvērta programma qt-recordmydesktop, aizņemtās atmiņas apjoms nokritās uz 250 Mb.

Katrā gadījumā man viss darbojās daudz labāk nekā izmantojot KDE3, ja neņem vērā protams pieejamo programmu daudzumu.

un te nu pats video (tas ka xine nespēj parādīt normālu vizualizāciju ir bugs, kas tiek izmeklēts, ir tā, ka vienu reizi parāda normāli, tad kaut kas saliecas, un vairs bez KDE restartēšanas nekas nesanāk) .

[youtube:http://youtube.com/watch?v=UELi6FfnJRU]

 
comments powered by Disqus