Labākā serveru izvietošana (colocation)

Pirms serveru izvietošanas parasti der veikt izpēti, kurš tad ir tas labākais kantoris, kuram uzticēt serveri, un nebrīnīties ka ārzemju radi zvana un saka lapas kas atrodas uz tava servera veras vaļā ļoti lēni, nu jau ir pienākuši laiki, kad serveri izvietojot nav jādomā par to, kāds tad būs ātrums Latvijas robežās, bet lielāka uzmanība jāpievērš ir tam, cik ātri jūsu serveri sasniegs cilvēki atrodoties ārzemēs.

Par cik man serveris jau ir izvietots Dig.hosting serveru telpā, un pagaidām to pārvietot nevēlos, jo šis serviss ir ļoti labs(grafiku skatīt zemāk), tad vēlos vairāk tomēr šo rakstu veltīt tiem cilvēkiem, kuri domā par to, kur tad izvietot serveri.

Par pamatu ņēmu host-tracker.com analīzi un salīdzināju blogu ielādēšanās ātrumu, par pamatu ņēmu pāris populārākos Latvijas blogus un barcamp.lv, kurš bija šīs analīzes veicinātājs, par cik lapa atrodas uz mana servera. Izvēlējos Latvijas blogus, kuri neatrodas vienā bunkurā 🙂

Pirmais sākšu ar laacz.lv, Serveris izvietots DEAC bunkurā, Latvijas iedzīvotāji nesūdzas par pieejamību.

1217_laaczlv_speed.png

Nākošais ko apskatīju ir journal.lv, serveris izvietots LatHost. Par cik šis resurss ir krievu valodā, tad pieļauju ka to skatās diezgan daudz tauta no Krievijas, tad nu lūk bilde.


1217_journallv_speed.png

Kā redzam bildē, Lathost neieteiktu izvēlēties 🙂 Iespējams ka tas ir tikai tāds brīdis kurā es to pētiju, bet mani māc šaubas par to.

Nākošais ir blogiem.lv kas izvietots iekš itrisinājumi.

[]1

1217_blogiemlv.png

Arī ir tīri ok, bet kantoris pagrabā ar serverskapi kas atrodas visu darbinieku priekšā nav ok 🙂

Nu un tad barcamp.lv kurš izmanto tups.lv hosting pakalpojumus, un serveris izvietots Dig.hosting.

[]2

1217_barcamplv_speed.png

Lai arī DEAC ir labāks par Dig.hosting, es izvēlos otro, jo summa par pakalpojumu nav tik liela kā DEAC.

P.S. Silti iesaku izvēlēties Dig.hosting, attieksme kā pie cilvēkiem, ir iespējams visu sarunāt.

Update: nomainīts CronosIT pret dig.hosting pēc īpašnieku lūguma.

 
comments powered by Disqus