Labākā serveru izvietošana (colocation)

Pirms serveru izvietošanas parasti der veikt izpēti, kurš tad ir tas labākais kantoris, kuram uzticēt serveri, un nebrīnīties ka ārzemju radi zvana un saka lapas kas atrodas uz tava servera veras vaļā ļoti lēni, nu jau ir pienākuši laiki, kad serveri izvietojot nav jādomā par to, kāds tad būs ātrums Latvijas robežās, bet lielāka uzmanība jāpievērš ir tam, cik ātri jūsu serveri sasniegs cilvēki atrodoties ārzemēs.

Par cik man serveris jau ir izvietots Dig.hosting serveru telpā, un pagaidām to pārvietot nevēlos, jo šis serviss ir ļoti labs(grafiku skatīt zemāk), tad vēlos vairāk tomēr šo rakstu veltīt tiem cilvēkiem, kuri domā par to, kur tad izvietot serveri.

Par pamatu ņēmu host-tracker.com analīzi un salīdzināju blogu ielādēšanās ātrumu, par pamatu ņēmu pāris populārākos Latvijas blogus un barcamp.lv, kurš bija šīs analīzes veicinātājs, par cik lapa atrodas uz mana servera. Izvēlējos Latvijas blogus, kuri neatrodas vienā bunkurā 🙂

Pirmais sākšu ar laacz.lv, Serveris izvietots DEAC bunkurā, Latvijas iedzīvotāji nesūdzas par pieejamību.

1217_laaczlv_speed.png

Nākošais ko apskatīju ir journal.lv, serveris izvietots LatHost. Par cik šis resurss ir krievu valodā, tad pieļauju ka to skatās diezgan daudz tauta no Krievijas, tad nu lūk bilde.


1217_journallv_speed.png

Kā redzam bildē, Lathost neieteiktu izvēlēties 🙂 Iespējams ka tas ir tikai tāds brīdis kurā es to pētiju, bet mani māc šaubas par to.

Nākošais ir blogiem.lv kas izvietots iekš itrisinājumi.

1217_blogiemlv.png

Arī ir tīri ok, bet kantoris pagrabā ar serverskapi kas atrodas visu darbinieku priekšā nav ok 🙂

Nu un tad barcamp.lv kurš izmanto tups.lv hosting pakalpojumus, un serveris izvietots Dig.hosting.

1217_barcamplv_speed.png

Lai arī DEAC ir labāks par Dig.hosting, es izvēlos otro, jo summa par pakalpojumu nav tik liela kā DEAC.

P.S. Silti iesaku izvēlēties Dig.hosting, attieksme kā pie cilvēkiem, ir iespējams visu sarunāt.

Update: nomainīts CronosIT pret dig.hosting pēc īpašnieku lūguma.

29 Replies to “Labākā serveru izvietošana (colocation)”

 1. Nu reklāma protams, bet neapmaksāta un nepiespiesta 🙂 ir tā, ka shaads raksts jau ļoti ilgi bija padomā, un stāvēja melnrakstos 🙂

  P.S. tieši tādēļ ka tavs hostings arī ir DEAC nepieminēju to, jo ņēmu pa vienam no katra kantora, kas iešāvās prātā 🙂

 2. Mans serveris arī stāv DEACā. Skaidrs, ka serviss ir tip-top. Un izdarīt uz servera arī var visu ko vēlos! Cena gan jau varēja būt labāka, bet neko darīt.
  Par rakstu, reklāma vistīrākā, bet laba reklāma! Jo retu reizi tiek izmantoti reāli fakti, kāpēc šis piedāvājums varētu būt labāks no kāda aspekta!

 3. Man sanaak taa, ka vismaz pa divaam lapaam staav uz katra no mineetajiem, iznjemot Lathostu. Esmu apmierinaats ar visiem, kopumaa, taapeec mineeshu taas lietas, kas visdriizaak kriitas aciis man kaa sho servisu izmantotaajam:

  a) tups.lv, piedodiet, bet laikam ir vislabaakais klientu serviss 🙂
  b) deac.lv, piedodiet, laikam ir visnezheeliigaakaas cenas, toties ir vislielaakaa droshiibas sajuuta, kas tomeer tiek monaakta ar visai gauso supportu – dazkaart paiet vairaak kaa diena, kameer sanjemu rakstisku atbildi, kas aprobezhojaas ar vienu teikumu, peec kaa veel paiet diena, kad sanjamu naakoshos paskaidrojumus, kaa arii mans klientu menedzeris vispaar man nav atbildeejis uz maniem peedeejajiem jautaajumiem (pagaajis jau meenesis, vai vairaak)
  c) itrisinaajumi – arii viss ir labi, loti atsauciigi cilveeki.

  Ja agraak es biju paarliecinaats, ka jaaizmanto tikai aarzemju hostinga kompaanijas piedaavaato iespeeju un zemo cenu deelj, tad tagad es taa vairs nedomaaju. Tai pat laikaa es diez vai kaadu jaunu lapu naakotnee likshu uz Deac, bet gan driizaak izveeleeshos tups.lv vai itrisinajumi.

 4. Kādēļ neesi apskatījis tādus divus kantorus kā LTC un LETcom? Nespēju iedomāties neviena bloga piemēru, kurš hostētos LTC, taču LETcom hostējas itpeople.lv
  Vēl it kā pietrūkst arī Latnet, taču par to hostingu ir pietiekoši dzirdētas atsauksmes, tādēļ diez vai ir nepieciešams vēl atsevišķi pārbaudīt tā pieejamību no ārzemēm.

 5. Kādēļ neesi apskatījis tādus divus kantorus kā LTC un LETcom? Nespēju iedomāties neviena bloga piemēru, kurš hostētos LTC, taču LETcom hostējas itpeople.lv
  Vēl it kā pietrūkst arī Latnet, taču par to hostingu ir pietiekoši dzirdētas atsauksmes, tādēļ diez vai ir nepieciešams vēl atsevišķi pārbaudīt tā pieejamību no ārzemēm.

 6. kas ir Letcom ? pirmo reizi par tādu dzirdu, LTC iespējams ka hostējas kādi blogi, bet nezinu nevienu, iekš nano arī nezinu nevienu blogu kas hostētos… kā arī ieksh Latnet/Sigmanet nezinu, lai gan pacholeeju pēdējā datus rakstā pieminētajā resursā, un šausmās iepletu acis, un kāds par to vēl maksā ?

 7. kas ir Letcom ? pirmo reizi par tādu dzirdu, LTC iespējams ka hostējas kādi blogi, bet nezinu nevienu, iekš nano arī nezinu nevienu blogu kas hostētos… kā arī ieksh Latnet/Sigmanet nezinu, lai gan pacholeeju pēdējā datus rakstā pieminētajā resursā, un šausmās iepletu acis, un kāds par to vēl maksā ?

 8. Nu man dzelži stāvējuši visur. Tas ko redzu, reāli kā bizness hostings ir tikai deacam. Ar to es biju domajis pilna spektra pakalpojumus ieskaitot pashu DC. Provaideri grēko ar kvalitāti. Ir protams reizām arī deacam gļuki, bet kopumā ir ok

 9. IT risinājumos nu jau labu laiku nav gluži serverskapis visu darbinieku acu priekšā. Lai ar nav aiz trejdeviņām atslēgām noslēgts, bet tomēr serveri ir izvietoti nodalītā blakus telpā, kur bez īpašas vajadzības neviens nevazājas.

 10. nu ar deacu ar var sarunat dazhadas cenas. kad liek vairakus dzelzhus cenas met lejaa. ka arii ja ir ligums uz ilgaku laiku.
  jamie isteniba baisi advancejushies ir . gan aprikojuma zinjaa, gan arii pakalpojumi, kvm, remote reboot, network storage un tt…

 11. nu ar deacu ar var sarunat dazhadas cenas. kad liek vairakus dzelzhus cenas met lejaa. ka arii ja ir ligums uz ilgaku laiku.
  jamie isteniba baisi advancejushies ir . gan aprikojuma zinjaa, gan arii pakalpojumi, kvm, remote reboot, network storage un tt…

 12. nekada gadiijumaa neiesaku izzi.lv datucentru. klientu serviss vnk drausmiigs, kaa arii soliito 100mbits piesleeguma vietaa – sanjemat knapi 40-50. kaa ari par apmekletajiem no aarzemeem varat aizmirst 🙂

 13. Starp citu septembrī DEAC gatavo pārsteigumu, būšot jaunais DC ar 200 RACK vietām. Itkā pirmos mēnešus super cenas arī.

 14. Starp citu septembrī DEAC gatavo pārsteigumu, būšot jaunais DC ar 200 RACK vietām. Itkā pirmos mēnešus super cenas arī.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *