Un atkal par satiksmes organizāciju

Nu par šo tēmu pat runāt nevajaga, lai zinātu ka viss ir slikti. Bet šajā rakstā es drusku papukstēšu, un drusku izteikšu savas domas ko vajadzētu mainīt.


Gribu paburkstēt uz tiem autovadītājiem, kuriem bērni iet bērnudārzā, kurš atrodas pie manas mājas, situācija sekojoša, ap 17:xx, kad vecāki izņem savus bērnus no bērnudārza, savu auto es pie mājas nevaru nolikt, ok, var jau pagaidīt kamēr atbrīvojas vieta un tā, šodien to arī gaidīju, jo redzēju ka pie savas automašīnas pienāk tās saimniece un sēdina bērnu mašīnā.. nodomāju pie sevis o, tūlīt varēšu novietot auto un doties mājās… kukiš, par to aizmirst varēju minūtes 10, minūtes 5as viņa kabināja bērnu klāt sēdeklītim, un minūtes 5as nezinu ko darīja, jo iesēdās mašīnā un par cik ārā jau patumša krēsla tad redzēt neko nevarēju… Nu tad jautājums, Kakova hrena, ja cilvēks redz ka gaida uz viņu, un viņš vēl speciāli kavējas… tiešām gribējās izkāpt un pateikt kaut ko rupju.

Nākošais par ko gribu paburkstēt ir tie autobraucēji, kuri savās vakara gaitās dodas pāri salu tiltam pārdaugavas virzienā. Nu ja Jums nav jābrauc lejā uz mūkusalas apli, brauciet pa 3 joslu, un nelieniet 2 vai pirmajā, savukārt ja tieši tur jums jādodas, nelieniet 3 joslā. Un velns, vienreiz par visām reizēm aizmirstiet ka var ielīst kādam priekšā, jūs neesat vienīgais, kurš kaut kur steidzas, arī tie kas stāv garajā desā steidzas.

Par iepriekšējo rindkopu runājot, gribētu vērst uzmanību tiem kas izdomā par kādiem pārkāpumiem sodīt autovadītājus, varbūt vajadzētu sodīt arī tos, kuri laiž agresīvos vadītājus ? (par agresīvajiem uzskatot tos, kuri apbrauc korķi un mēģina ielīst pašās beigās), savukārt ja no blakusteritorijas vai mazākas ielas korķa laikā palaiž kādu, tad to nenoteikt par agresīvu braukšanu… nu kaut kā tā… tas viss varētu novest pie sekojošā: Tie kas stāv desā,nelaiž tos kuri lien iekšā, un tad kad tie kuri lien iekšā saprastu ka viņus neviens nelaidīs, tad viņī stāvētu desā, un arī nelaistu nevienu iekšā, jo viņu arī tak neviens nelaiž 😀

Šodien sanāca pavadīt kādas 20 minūtes noraugoties uzbrauktuvē uz Akmens tilta centra pusē, nu nemāk autovadītāji braukt, un ir vienkārši nekaunīgi. Lieta tāda, uz šī krustojuma pēdējā laikā pasākuši stāvēt policist, automašīnā sēžot (laikam auksti nabadziņiem), ar ieslēgtām bākugunīm, kuras var redzēt jau no luksofora, bet nē, vienalga atrodas gudreļi kas pārkāpj noteikumus un griežas no nepareizās joslas… Es gan nezinu vai tiešā, otrā tilta galā šie nekaunīgie vadītāji tiek kaunināti vai nē, bet kādu laiku atpakaļ tā notika…

Tad par Policijas automašīnu pārvietošanos… Ja neskaita vienu kolonnu, kura pabrauca garām, kurai “tiešām bija jāskrien”, jo tur tak mūsu politiķi, nedod dievs kāds sastrēgumā pagriezīs galvu un pēkšņi ieraudzīs balkus auto pie stūres Kalvīti, uz vietas tak ieliks sānos 🙂 labi, pie lietas, tātad brauc no pārdaugavas puses 3 policijas automašīnas ar zilajiem un ieslēgtu skaļo, tilta galā, divas nogriežas virzienā uz ostu, savukārt trešā izslēdz zilos un skaļo, un dodas virzienā uz molu, nu kur tad mēs ieviesīsim kārtību, ja Policija pati rāda tādu priekšzīmi. Protams tas ir novērojams ik dienas, šis tāds man šodien iekrita tā acīs ļoti…

Un tagad par labo, kādu laiku atpakaļ satdep.lv lapā sadaļā Jautājumi un atbildes, ierakstīju savas domas par satiksmes uzlabošanu mūkusalas aplī, toreiz reakcija bija noraidoša, ar aptuveno tekstu ziniet, ja tiks realizēts jūsu ieteikums, tad satiksmes problēmas šajā posmā tikai samilzīs… ok, samierinājos ar to, ka Satiksmes departementā darbojas pilnīgi muļķi, taču šodien dodoties lejā uz mūkusalas apli, pagriezu galvu uz tilta pusi, un ieraugu ka tur aizvējā silti jo silti saģērbušies sēž /stāv divi cilvēki un skaita automašīnas… ok, protams lai kaut ko izmainītu tajā vai šitajā vietā no sākuma ir jāveic izpēte, jāizpēta cik daudz automašīnas cik ilgā posmā izbrauc cauri, un tad simulācijās šis automašīnu skaits jāmēģina šajā vietā izlaist cauri daudz ātrākā laika posmā…

Manuprāt tur nepieciešama programma, kurā ievietojot krustojumu kuru vēlamies uzlabot, un norādot cik automašīnas, cik ilgā laika posmā mums ir jāizlaiž caur šo krustojumu, jāmēģina eksperimentēt, ar luksaforu darbības ilgumu, labā pagrieziena atļaušanu utt, es nerunāju šobrīd par konkrētu krustojumu, bet gan par visus sistēmu kopumā, beigu beigās mums sanāk ka izmantojot OpenTTD iespējams simulēt Rīgas satiksmi, un vērot, kur tad nepieciešami uzlabojumi.. vispār es gribētu aiziet ekskursijā uz satiksmes departamentu, vai pat piedalīties kā klausītājs kāda konkrēta krustojuma apspriešanā…

P.S. nedomāju ka šis kaut ko līdzēs, bet varbūt ar laiku.

4 Replies to “Un atkal par satiksmes organizāciju”

  1. Jā, man arī kretinē, kad spoguļos redzi “vo, reku viens kretīns brauc sūda piecām mašīnām garām pa maliņu” un, kad šis spiežas priekšā, vienkārši nelaid. Nelaiž arī priekšā braucošais un arī viņam priekšā braucošais. Bet apbraucējs jau nestāv uz vietas un negaida – viņš turpina ripināties garām vēl vairāk mašīnām un beigās kāds tomēr ielaiž. Vot tad gribas kāpt ārā un tam ielaidējam arī uzšaut, pat brīžam vairāk kā apbraucējam. Gadās jau visādas situācijas – dažkārt varbūt cilvēks nepiefiksē, no kurienes blakus mašīna uzradusies, varbūt iedomājas, ka izgriezās tikko no kāda pievedceļa (uz Krasta ielas, piemēram). Bet, ja tu spogulī redzi, ka autiņš ir dažas mašīnas iepriekš uzgriezis uz zālāja un tad mēģina tādējādi tikt garām kādām 10 mašīnām – nu vpizdu, nelaid tak viņu! Ja viņam tiešām sieva dzemdē, tad lai tak brauc līdz pat galam pa zāli vai pohuj kur. Bet nē, viņi tak arī mīž no mentiem un lien joslā laicīgi atpakaļ.

    Bet ir redzēta arī otra galējība. Divas reizes ir bijis tā, ka es braucu pa nepazīstamu vietu un goda vārds baigi vēlu pamanu zīmi, ka mana josla griezīsies, bet taisni ies tikai otra vai kaut kā tā. Vēl pāris sekundes un tu secini, ka tā īstā josla ir samērā pilna ar mašīnām un neviens negrib laist. Apstājos, mirkšķinos, neturpinu ripināties uz priekšu, bet jūtu, ka aizmugurē cilvēki tak arī nervozē. Tāpēc tomēr sāku ripināties lēnām uz priekšu, meklēju vietu, kur iegriezties – bet skuju, nelaiž un viss. Un tad beigās tu esi jau gandrīz pie krusta, iemin normāli grīdā un aizej taisni no nepareizās joslas. 🙂 Vot nebūtu tik traki sodi, es, iespējams, biežāk tā darītu – jo būtībā es nevienam nepatraucēju, mans auto paātrinās tik ātri, ka esmu jau tālu gabalā, kamēr tie tur no īstās joslas braucošie ir kārtīgi izkustējušies.

  2. Jā, man arī kretinē, kad spoguļos redzi “vo, reku viens kretīns brauc sūda piecām mašīnām garām pa maliņu” un, kad šis spiežas priekšā, vienkārši nelaid. Nelaiž arī priekšā braucošais un arī viņam priekšā braucošais. Bet apbraucējs jau nestāv uz vietas un negaida – viņš turpina ripināties garām vēl vairāk mašīnām un beigās kāds tomēr ielaiž. Vot tad gribas kāpt ārā un tam ielaidējam arī uzšaut, pat brīžam vairāk kā apbraucējam. Gadās jau visādas situācijas – dažkārt varbūt cilvēks nepiefiksē, no kurienes blakus mašīna uzradusies, varbūt iedomājas, ka izgriezās tikko no kāda pievedceļa (uz Krasta ielas, piemēram). Bet, ja tu spogulī redzi, ka autiņš ir dažas mašīnas iepriekš uzgriezis uz zālāja un tad mēģina tādējādi tikt garām kādām 10 mašīnām – nu vpizdu, nelaid tak viņu! Ja viņam tiešām sieva dzemdē, tad lai tak brauc līdz pat galam pa zāli vai pohuj kur. Bet nē, viņi tak arī mīž no mentiem un lien joslā laicīgi atpakaļ.

    Bet ir redzēta arī otra galējība. Divas reizes ir bijis tā, ka es braucu pa nepazīstamu vietu un goda vārds baigi vēlu pamanu zīmi, ka mana josla griezīsies, bet taisni ies tikai otra vai kaut kā tā. Vēl pāris sekundes un tu secini, ka tā īstā josla ir samērā pilna ar mašīnām un neviens negrib laist. Apstājos, mirkšķinos, neturpinu ripināties uz priekšu, bet jūtu, ka aizmugurē cilvēki tak arī nervozē. Tāpēc tomēr sāku ripināties lēnām uz priekšu, meklēju vietu, kur iegriezties – bet skuju, nelaiž un viss. Un tad beigās tu esi jau gandrīz pie krusta, iemin normāli grīdā un aizej taisni no nepareizās joslas. 🙂 Vot nebūtu tik traki sodi, es, iespējams, biežāk tā darītu – jo būtībā es nevienam nepatraucēju, mans auto paātrinās tik ātri, ka esmu jau tālu gabalā, kamēr tie tur no īstās joslas braucošie ir kārtīgi izkustējušies.

  3. Ak jā. Tjipa situācija bieži uz Maskavas ielas – tjipa trīs joslas, pirmajā parasti gabaliņu aiz krustojuma stāv mašīnas. Taču, ja tev ir jaudīgs autiņš, tad vari pie sarkanā apstāties pirmajā joslā, tad normāli iemīt un nevienam netraucējot iegriezties otrajā joslā un turpināt braukt. Un, kad es braucu ar savu lēno siermašīnu, man absolūti nebija nekāda naida pret tiem, kas no pirmās joslas tā darīja – jo viņi tak man netraucē! Tagad pats tā mēdzu šad tad darīt. Bet nu, tas jādara ar noteikumu, ka tu iemin, aizbrauc un arī turpini braukt ar 65-70, nevis ielien priekšā un konstanti ripinies pa priekšu vidējai joslai uz 55-60. Jo tā jau toč būs traucēšana.

  4. Ak jā. Tjipa situācija bieži uz Maskavas ielas – tjipa trīs joslas, pirmajā parasti gabaliņu aiz krustojuma stāv mašīnas. Taču, ja tev ir jaudīgs autiņš, tad vari pie sarkanā apstāties pirmajā joslā, tad normāli iemīt un nevienam netraucējot iegriezties otrajā joslā un turpināt braukt. Un, kad es braucu ar savu lēno siermašīnu, man absolūti nebija nekāda naida pret tiem, kas no pirmās joslas tā darīja – jo viņi tak man netraucē! Tagad pats tā mēdzu šad tad darīt. Bet nu, tas jādara ar noteikumu, ka tu iemin, aizbrauc un arī turpini braukt ar 65-70, nevis ielien priekšā un konstanti ripinies pa priekšu vidējai joslai uz 55-60. Jo tā jau toč būs traucēšana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *