Lietuva – Kauņa

Šodien sanāca pabūt Lietuvas pilsētā Kauņā, kur Kauņas Asinsdonoru centrā nācās konsultēt visādās ar datoriem saistītās un nesaistītās lietās. No Rīgas izbraucām ap plkst. 6:40 no rīta, veiksmīgi līdz robežai un tad līdz Kauņai, izrādās caur Grenctāli braucot ne vairāk un mazāk kā 286 km. Tur tika pavadīta visa diena, tikai sāpe tā, ka kad vietējie runā, neko nevar saprast 😀


Bijā arī paēst “restorānā”, apkalpojošais personāls lai arī labi apkalpoja, ļoti smagā krievu valodā runāja, savukārt man nesagādātu problēmas angliksi, bet tie ēdienu nosaukumi ir tik sarežģīti, ka es tomēr izvēlējos krievu valodu, ar krievu valodu tur problēmas ir lielākajai daļai cilvēku, vismaz no tiem, ar kuriem man nācās runāties, bet īstenībā es viņus ļoti labi saprotu, bet tomēr par tēmu, kas bija šodien galvenā, vieglāk runāt bija krieviski.

Par Kauņu, smuka pilsēta, teritoriālā ziņā ~ divreiz lielāka par Rīgu, vismaz tā izskatījās, pilsētas centrs nemaz neizskatījās pēc pilsētas centra, jo cilvēku uz ielām bija maz. Pēc paēšanas kolēģis izdomāja, ka meitenēm no asinsdonoru centra jānopērk šampis, Ziemassvētki tak tuvojas, apstaigājām vienu tādu diezgan lielu kvartālu pilsētas centrā un neatradām nevienu veikalu, kur pārdotu alkoholu.

Trolejbusi pilsētā ir tādi paši kādi mums, ļoti daudz jauno Poļu Solaris Trollino 12, lai gan vecās Škodas T 14 arī ir. Pie mums ir tikai Trollino 18 kas skaitās garie trolejbusi.

1220_image_105.png

Braucot prom, sanāca iekļūt korķī, par ko mūs arī brīdināja dodoties prom. Bet kad bijām izbraukuši no pilsētas jau pēc 20 minūtēm, tad sapratu ka tas nebija korķis, īsenībā tur ātro pārvietošanos korķos nodrošina labais pagrieziens pie sarkanās gaismas, kā arī tas, ka pilsētas teritorija ir daudz lielāka, un iedzīvotāji ir ap 600 tūkstošiem.

4 Replies to “Lietuva – Kauņa”

  1. Varbūt bez empīriskiem novērojumiem derētu arī faktiskie dati:

    Kauņa: 157 km², 360 000 iedz.,

    Rīga: 307 km², 724 000 iedz.))

  2. par iedzīvotājiem, par 600 tūkstošiem man teica Kauņas iedzīvotāji, tas skaitlis kuru tu esi uzrādijis varētu būt novecojis. Viņiem tas skaitlis ir pieaudzis burtiski šī gada laikā. Tā vismaz man teica.

    Par platību ok iespējams ka tomēr ir otrādi, bet braucot pa to pilsētu likās savādāk 🙂

  3. Viņiem ir arī problēmas ar angļu valodu. Priecājies, ka bija daži, kuri spēja parunāt krieviski. Kad es pabiju Palangā un Klaipēdā un suvenīru bodītēs reti, kurš spēja kaut ko izdvest angliski un krieviski. Pēc Tallinas apmeklējuma es secināju, ka latvieši valodu ziņā ir krietni elastīgāki, jo lielākā daļa zin vismaz vienu svešvalodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *