Krievija vēlas veidot savu internetu

Sarky iemeta saiti uz ļoti interesantu rakstu.

Krievija izdomājusi ieviest savu internetu, neatkarīgu internetu no visa plašā interneta, kurš operētu tikai Cyrilic kodējumā.

Problēma Krievijā arī ir ar top-level domēnu .ru, kas kirilicā tiek rakstīts .py, un daudzi domā ka tiek minēts Paragvajas top-level domēns.

Ja Krievija izveidos šo savu internetu, tad iekš šī tīkla būs pieejami kirilicas domēni līdzīgi kā tas ir ar .lv un .biz domēniem latviešu valodā, un to top-level domēns būs .rf (Russian Federation?). Tas dos iespēju Kremlim kontrolēt visu Krievijas Internetu, jo šim Krievijas tīklam tad būtu pašam savi ROOT serveri, kas nodrošinātu cenzūru domēniem kirilicā.

That would, arguably, mean Russians are safe from Paraguayan phishing – but it would also give the Russian government more control of the net and leave Russian citizens isolated from the international community. Davies explains that Russian Cyrillic keyboards make it difficult for Russian users to search for domain names using the roman letters of Ascii code. Without a bridge to coordinate it with Ascii code, a Russian-language internet would be cut off from the global net.

4 Replies to “Krievija vēlas veidot savu internetu”

  1. kaada probleema ar .py lai tak regjistreejas krievi ? Paragvajieshiem arii labi kaa ar Tuvulu salu domeenu Tv? Vai arii kaa .lv domeenu ko ASV meegjinaaja tirgot kaa las vegas pilseetas domeenu liidziigi kaa ar .la laosas domeenu ko meegjinaaja tirgot losandzelosas fanaatiem 😀

  2. 😀
    Ko krieviem vēl pašiem savu vajadzēs ? Mošk lai taisa savu klientu, protokolu ar pie reizes ? ( nu protams neizlaidīsim 35m augsto mūri ap krieviju, kas ir tikpat nepieciešams kā mazam bērnam pamperi ).
    Negribu uzbraukt nevienam krievu tautības cilvēkam, bet nu šī tik tiešām ir stulba ziņa 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *