Barcamp.lv aizkulises

Pastāstīšu nedaudz par barcamp.lv lapas aizkulisēm. Viss sākās ar to, ka tika domāts kādu platformu izmantot, Kijevas Blogcamp tika izmantots wiki, kas no vienas puses ir ļoti ērti, savukārt mēs izdomājām, ka wordpress būtu piemērotāks šādam pasākumam, jo wiki pazūd izmaiņas un ir grūti orientēties ilgtermiņā, savukārt wordpress bloga platforma nodrošina ka šīs izmaiņas kārtojas hronoloģiskā secībā (bloga ieraksti), kā arī iespēja izmantot klāt pievienotās pašrakstītās templates.

Nikita Seleckis uzzīmēja dizainu, un tas visiem no komandas patika, daudz tika spiests uz divvalodību blogā, savukārt lai to atrisinātu mēģināju iet citu ceļu, kas vēlāk izrādijās nepareizs, labāk būtu uzlicis vecāku wordpress versiju un iedarbinājis gengo pluginu. Sākumā nezinājām, kādas funkcijas mums lapa veiks vēlak, dēļ kā nācās rakstīt/pārrakstīt un tādēļ lapas kods ir ļoti grūti lasāms, ir daudz kas nepareizi darīts utt.

Pēdējās divas nedēļas tika iespringts uz barcamp.lv vajadzībām, tika izveidota anketa Inkubatoram, kuru piereģistrējušies dalībnieki varēja aizpildīt.Pēc pāris dienām tika uztaisīta prezentāciju sadaļa, un daudzi sāka runāt par to ka tur neesot labas prezentācijas utt, tagad es varu pateikt ka šis saraksts bija domāts tiem kas vēlas to izmantot, un dot priekšstatu par to kādas tad būs prezentācijas un pēc lietotāju vērtējuma saprast vai ir vērts sniegt šādu prezentāciju. Vēl tika izveidota tāda lietā kā savas dalības apstiprināšana, kas bija nepieciešama, jo radās papildus informācijas nepieciešamība no dalībniekiem, kā arī nebija pārliecības ka visi kas ir piereģistrējušies ieradīsies, un lai varētu uztaisīt personas kartītes bija jāzin vārdi tiem kas ieradīsies.

Mazliet statistikas:

 • Lapā pavisam piereģistrējās 1162 lietotāji
 • Dalību nekonferencē apstiprināja 516 lietotāji, lai arī tika teikts katikai 400 varēs apstirpināt.
 • Pašā nekonferencē ieradās 457 dalībnieki, no kuriem 95 piereģistrējās pasākumā nevis lapā.

Mūsu cerības uz dalībnieku skaitu tika sagrautas jau pirmajās 3 dienās kopš tika izsūtīti e-pasti par to ka jāapstiprina dalība pasākumā. Par cik mēs bijām Kijevas Blogcampā, kur maksimums bija 150-200 cilvēku, tad mums likās ka arī tik daudz jau mums būs ok. Kopumā dalībnieku bija ļoti daudza, un nākošreiz kaut kas būs jāpasāk, lai vietas pietiktu visiem, šoreiz uz dažām prezentācijām bija kā bija.

Mazliet par lapas statistiku, Līdz 7. janvārim nezināmu iemeslu dēļ nedarbojās Google Analytics, tad tika samainīts kods un viss sāka strādāt:

 • Google Analytics dati kopš 7. janvāra līdz šodienai, 12. februārim;
  • Unikālie lietotāji – 32’030
  • Lapu skatījumi – 114’306
  • Laiks kas pavadīts lapā vidēji – 2 minūtes un 36 sekundes
  • 46,81% lietotāju lietoja Firefox
  • 43,59% lietotāju lietoja Internet Explorer
  • 53,97% spieda uz linkiem lai nokļutu lapā (refferers)
  • 41,42% apmeklēja lapu bez starpniekiem (direct)
  • 3.29% izmantojot meklētājus

Kopsavilkumā teiktu tā, tiem kas vēlas kaut kādus līdzīgus pasākumus veidot, ieteiktu lietot wordpress, un labu programmētāju, kas uztaisīs visu labi, kā arī pašā sākumā saprast kas būs nepieciešams un lapu projektēt pirms sākt kaut ko darīt, savādāk sanāk kā mums, mēs nezinājām kas mums būs nepieciešams un sanāca kā sanāca.

 
comments powered by Disqus