Atkal atlikts

Tā laikam tāda normāla parādība atvērtā koda pasaulē, atlikt pāris reizes paredzētos programmas izlaišanas datumus, nu jau otro reizi WordPress 2.5 iznākšana atlikta uz pāris dienām. Tagad termiņš ir 21. marts, un es jau vairs neloloju cerības arī 21. martā tikt pie šī produkta. Tikmēr ieskatīsimies jaunajā wordpress admin pusē, iepriekš rakstīju par pirmo admin tēmu Fluency, šoreiz apskatīsim admin pusi bez tēmam.

Kas tad mainījies būs jaunajā wordpresā? Dažādas lietas, sākot ar to ka Vadības panelis būs maināms pēc savām iegribām, tad būs vēl vairāku failu augšupielāde, būs iebūvētas galerijas, viena klikšķa pluginu atjaunošana, birku menedžēšana, iebūvētie gravatari, pilna teksta barotnes un protams ātrāka ielādēšanās. Skan interesanti ? Tad WordPress 2.5 versija būs priekš tevis 🙂

0318_dashboard_wide.png

Veidojot jauno vadības paneli tika veikta aptauja, un lielākā daļa respondentu atbildējuši, ka viņi pilnībā ignorējot vadības paneli pašreizējās wordpress 2.x versijās, tādēļ jaunajā versijā atverot savu vadības paneli redzēsiet ienākošos linkus un nesenos komentārus. Varēsiet arī pievienot savas rss barotnes.

0318_nav_wide.png

 

Navigācijā ir izņemta puse no 2.x zarā esošajām izvēlnēm, tās tagad ir pārkārtotas, un nejauc galvu vairs tik ļoti.

0318_write_wide.png

Rakstīšanas daļa arī ir drusku pārveidota, tagad redzamas būs tikai funkcijas, kuras izmantojat visbiežāk, pārējās ir noslēptas prom no acīm, līdz tam brīdim kamēr jums savajadzēsies. Jaunā rakstīšanas daļa nu ir gudrāka, tā atceras kā jūs to atstājāt un kad nākamreiz atverat tā ir tieši tāda pati 🙂 Jaunajam WYSIWYG editoram ir nācis klāt pilnekrāna (Fullscreen) režīms.

0318_manage_wide.png

Pārvaldības daļa ir pilnībā pārtaisīta, tagad gan ierakstiem, gan lapām gan komentāriem ir vienāds izskats, šis solis veikts, lai vieglāk šajā daļa orientētie. Tika uztaisīts tā lai ātrāk ir atrodams, tas, kas visvairāk nepieciešams.

Šobrīd var izmēģināt RC1 versiju, kura novelkama šeit. Ja atrodat kādu kļūdu, tad jums būtu vēlams no paziņot izstrādātājiem, pierakstaties testeru e-pastu sarakstē, un ziņojiet kļūdas uz turieni.

WordPress puišus interesē arī atsauksmes par jauno admin daļas dizainu, tos var droši sūtīt uz e-pastu 2.5-feedback@wordpress.org

P.S. Esmu uzlicis test versiju, kuru varat ievērtēt arī jūs, tā atrodas šeit, login: demo password: demo123 (lai pilnībā izbaudītu jauno administrācijas paneli, demo lietotājs ir kā administrators, tāds tas paliks kādas pāris dienas, lūdzu esiet toleranti). Uzliku arī fluency admin tēmu, ko var ieslēgt un izslēgt pie pluginiem.

 
comments powered by Disqus