BridgeCamp 2008

Šodien pabiju BridgeCamp 2008 pasākumā, kurš bija tāds kā NVO izglītošana par web lietām. Uzstājās vairāki Latvijā pazīstami blogeri, tajā skaitā Onkulis, Nombre, Krizdabz, Artūrs, Endijs, Maksims ar Johu un arī es pats.

Man, protams, tas ko viņi stāstija nebija nekāds jaunums, bet NVO dalībnieku daļai liela daļa bija jaunums, un es domāju ka tiešām palīdzēs komunikācijā/darba organizēšanā interneta vidē.

Mana prezentācija bija par to, kā tas uzinstalēt wordpress, protams, daudzi jau teiks, kas ta tur ko neuzinstalēt 🙂 savukārt nācās skaidrot lietas, kas ir plugins, kas ir tēma un kas ir widgets. Es jau nesaku ka nav viegli, bet konkrēti šai auditorijai tas bija jaunums. Diemžēl savu prezentāciju piešārēt nevarēšu, jo mana prezentācija bija live WordPress uzstādīšana. Man šīs bija ugunskristību uzstāšanās, cerams ka bija labi, pašam jau novērtēt ir grūti. Vēl pāris reizītes un varēšu uzstāties jau diezgan labi 🙂

Žēl ka nepietika laiks pabeigt visu, jo prezentācijām bija atvēlētas 20 minūtes, un jautājumi gāzās aumaļām. Savukārt pēc prezentācijas vēl šī diskusija raisījās tējas pauzē un nākamās prezentācijas laikā.

Vispār parunājot ar NVO pārstāvjiem, liekas ka viņi no pazemes ir iznākuši, ļoti maz ko zin ar internetu saistītu, vairāk tā kā virspusēji. Cerams ka šis pasākums ieviesīs jaunas vēsmas NVO vidē.

Atnākot mājās skatos jau divi komentāri, un izrādās tos komentējuši ir nombre un krizdabz sēžot auditorijā, un tikko kā biju uzinstalējis, tā iekomentējuši 🙂

No IT cilvēkiem kas tur bija, bija reāli tikai tie, kas rādija prezentācijas, un pareizi vien bija, jo tāds bija arī mērķis. Protams lielu daļu uz prezentācijām savervēja Artūrs un Maksims.

P.S. daļa no prezentācijām jau ir pieejama apskatei

P.P.S Paldies narkomanC par jauko grāmatiņu 🙂

11 Replies to “BridgeCamp 2008”

 1. apskatījos vienu no pieejamajaam prezentacija, par to Tikla sabiedriba…kamoon, reklametais mediabox saits pat nestrada, prezentacijas teksts, info, nozelets jau ~ 2002.g. neko jaunu nepastastija, tikai neattaisnoties, ka merauditorija bija it joma neizglitotie tapec tiem tas vareja skist vovo!

 2. apskatījos vienu no pieejamajaam prezentacija, par to Tikla sabiedriba…kamoon, reklametais mediabox saits pat nestrada, prezentacijas teksts, info, nozelets jau ~ 2002.g. neko jaunu nepastastija, tikai neattaisnoties, ka merauditorija bija it joma neizglitotie tapec tiem tas vareja skist vovo!

 3. Redz skatīties prezentāciju internetā ir tas pats kas neskatīties, ir svarīgi prezentācijas komentāri.
  Tu apskatīsies Artūra prezentāciju (159 slaidi) un arī pateiksi ka tur nekā nav, jo nav komentāru, bet prezentācija bija aizraujoša un interesanta pat man.

 4. Redz skatīties prezentāciju internetā ir tas pats kas neskatīties, ir svarīgi prezentācijas komentāri.
  Tu apskatīsies Artūra prezentāciju (159 slaidi) un arī pateiksi ka tur nekā nav, jo nav komentāru, bet prezentācija bija aizraujoša un interesanta pat man.

 5. Nu, kā lai saka, ar vidējo latviešu zināšanu līmeni par internetu un WordPress kā labu fīču tiki galā ļoti veixmīgi! Nu varu sev paglaudīt galvu :p un teikt, ka kko es tomēr arī zinu 😀 (vismaz apspriežamos terminus :p ) Bet doma kā tāda (vispār pasākumam) bija un IR ļoti laba, tā kā NVO (pēc savas pieredzes spriežot) strādā ar milzum daudz informāciju, kura jāapzin, jāizpauž un jāiegūst ļoti īsā laikā. Nu un kurš gan je ne cits, kā IT var dot padomu? Lai izgrozītos tikai ar tipogrāfijas vai kancelejas preču veikalu – koki (papīram) pavisam drīz toč vairs nebūs… UN –> reklāma pašiem sev.. nu tas jau tā pašsaprotami. 😉

 6. Es domaaju ka lielaakaa dalja prezentaaciju ba labas. Dazas taadas nebija, un, iespeejams, to autori pasi to saprot, jo barcamp formaataa netiek paredzeets kaadu kauninaat un nosodiit…

 7. Izmantosu iespeju pateikt paaldies 🙂 skaidrot, skaidrot un skaidrot- tads laikam ir uzdevums, jo manas piezimes pec prezentacijas aprobezojaas ar “uzkopeet kaut ko uz servera” 😀 Bija tiesam interesanti, un ari noderigi (par spiti iespaidam, ko atstaj mani izsmeloso pieraksti). Tas par ko ir vislielakais prieks un paldies, ir ka jus- visi cilveki, kas uzstajaties ar prezentacijam, to vispar darijat, un darijat tik pozitiva forma, ka nebija kauns jautat par tiem widgetiem 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *