Bilžu galerijas

Iedomājaties situāciju, jums ir jāapskata bildes, kuras ir vnk uzkopētas uz servera un tur nav nekāda skripta, kas viņas atrādītu, jūs redzat vnk sarakstu ar failiem, un bilžu skatīšanās ir apgrūtināta, jo pēc katras bildes jāspiež back.

Tas izskatās šādi, un tad jums piegriežas vienā brīdi un jūs visas bildes nemaz nenoskataties.

Vakardien meklēju meklēju, beigās jau biju nolēmis pats rakstīt skriptu, kurš to visu smuki atrādīs līdz uzgāju tādu lietu kā Apache Gallery, kas ir perla modulis, drusku paņēmos, kamēr uz liku mod_perl un vēl visādas dependencijas, bet galarezultātā viss šobrīd atrādās šādi:

dzīvē tas izskatās šādi, savukārt mazās bildītes tiek iekešotas, lai nākamajā reizē vairs nebūtu jātaisa. Domājams ar laiku piestrādāšu pie izskata drusciņ, un cerams ka būs ok 🙂 Kā arī galerija ir gudra, kaut kādu daļu exif datus arī spēj parādīt, tos gan vēl neesmu tjūnojis. Ak jā un arī slideshow var noorganizēt 🙂

10 Replies to “Bilžu galerijas”

 1. Cik saprotu, so var panakt, tad, ja tev pasam ir pilna pieeja tam webserverim.
  Bet, ka butu ja es vnk ka teiksim dalibnieks, klients, draugs gribu apskatities, bet servera admins nav uzmeikojis shadu galeriju. Mb ir kads modulis, kas bez visam pieejam ielade jau mazas bildes ?

 2. Cik saprotu, so var panakt, tad, ja tev pasam ir pilna pieeja tam webserverim.
  Bet, ka butu ja es vnk ka teiksim dalibnieks, klients, draugs gribu apskatities, bet servera admins nav uzmeikojis shadu galeriju. Mb ir kads modulis, kas bez visam pieejam ielade jau mazas bildes ?

 3. jā protams, bet man diemžēl šis risinājums nebija nepieciešams priekš manis, bet priekš citiem cilvēkiem, kuri iespejams daudzi nemaz nezin kas ir Firefox paplašinājums. 🙂

 4. jā protams, bet man diemžēl šis risinājums nebija nepieciešams priekš manis, bet priekš citiem cilvēkiem, kuri iespejams daudzi nemaz nezin kas ir Firefox paplašinājums. 🙂

 5. Nu ļoti vienkāršs variants ir lietojot F-spot, iezīmē bildes un izsauc Fails->Eksportēt uz->Folder un tas uztaisa smuku, statisku html galeriju.

 6. Nu ļoti vienkāršs variants ir lietojot F-spot, iezīmē bildes un izsauc Fails->Eksportēt uz->Folder un tas uztaisa smuku, statisku html galeriju.

 7. Gacha, bet ja es nelieku tur bildes ? tad šāda shēma neder, arī picasa ja nemaldos spēj šādu joku izveikt, bet tas šajā variantā neder 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *