BibCamp

Kā raksta Jānis Ziediņs, Vācijā ir noticis pirmā bibliotekāru ne-konference Bibcamp, manuprāt ideja ir tik pat spoža un laba, kā BridgeCamp, tikai šoreiz ar web lietām tiek iepazīstināti bibliotēku darboņi.

Bibliotēku darboņi varētu tikt iepazīstināti ar blogošanas platformām, kā jau esat varbūt piefiksējuši, daļai bibliotekām ir jau savi blogi, kuros tiek apziņots par jaunumiem utt. Tur ir kur izvērsties, manas idejas aprakstīt nevar, bet tās ir daudz un bibliotekām šajā ziņā ir kur augt.

Es šādu lietu atbalstu 100%, kā arī domāju, ka mūsu S/O “SocialMediaBridge” arī šādu pasākumu atbalsta. (to mēs varēsim domājams drīz uzzināt).

Neliela atkāpe, tiem kuri nezin, kas ir S/O “SocialMediaBridge”. S/O “SocialMediaBridge” ir sabiedriska organizācija, kura tika dibināta pirms BarcampBaltics 2008. Mūsu biedrība līdz šim ir organizējusi pasākumus Barcamp Baltics un BridgeCamp, un domājams, ka nākotnē būs vēl daudz un dažādi.

Tātad, atpakaļ pie BibCamp, vajadzētu Jūsu, tas ir cilvēku, kuri saistīti ar web lietām viedoklis šajā jautājumā, vai tas bibliotekām būtu noderīgi vai nē?

Mans viedoklis ir, ka tas būtu noderīgi, savādāk bibliotēkas regresē. Ja būs interese domājams, ka S/O “SocialMediaBridge” varētu uzņemties šāda pasākuma noorganizēšanu, mums jau ir pieredze šādu pasākumu organizēšanā.

4 Replies to “BibCamp”

  1. Mans viedoklis, ka, lai bibliotēkas neregresētu, ir vajadzīgs kas cits. Bibliotēkām, vismaz lielākajām ir jāsadala kompetences jomas starp saviem darbiniekiem, kurās darbinieki spētu orientēties un piedāvāt pieejamo info labāk, nekā to spēj izdarīt viens parasts cilvēks (kā es) bez priekšzināšanām. Taču gaismas nešanu tautā, par kādu šo ieceri saskatu, tikai atbalstu un apsveicu!

  2. Man jau gan īsti negribētos piekrist, ka bibliotēkas regresē, bet domāju, ka bibliotēku darbiniekiem nav tik viegli saprast jauno tehnoloģiju pielietojuma iespējas tieši bibliotēkās. Tāpēc ar šādu ne-konferenci un savstarpējām diskusijām varētu kaut ko mainīt.

  3. J a drīkst… kā ne-web cilvēx iekomentēt.. ( 😀 ) tad nule noslēdzās tāda jauka lieta, kā akcija “Trešais Tēva dēls” (TTD) un tur nu bibliotēkas pēc sirds patikas varēja tikt: 1. pie datoriem (!), kas arī veixmīgi ir izdarīts Zaļeniekos (ir tāda vietiņa starp Jelgavu un Tērveti 😉 ); 2. biblitekāriem nāca klāt komplektā arī apmācības par un ap Vistu un MS Office 2007 un vēl visvisādi kursiņi. Tie kas gribēja, paspēja ielekt šajā komfortablajā vilcienā, jo kā zināms (iz pieredzes), tad vairāk par ļoti vispārinātu zināšanu līmeni MS Wordā un Excel (labi ja) ir reti. Varu pateikt savu domu iz NVOšņika puses – mums plānā ir uztaisīt un realizēt kādu projektu šīs ziemas laikā –> iedzīvotāju apmācībai datorgudrībās. Mācības notiks bibliotēkā, kur jau ir uzstādīti un veiksmīgi darbojas TTD datori. Tā ka bibliotekārs brīvprātīgi – piespiedu kārtā anyway tiks iesaistīts ;). Tad nu ar šāda pasākuma pamatiem Camp veida pasākums būtu īsti vietā. redz, ar to BibCamp – ir ideāli, ja to var īstenot.. tik viena maza problēma – ja tajā bibliotēkā vispār IR dators (ja tomēr cenšamies skatīties ārpus Rīgas robežām u.c. pilsētām). 🙂

  4. Elza, interesanti – kā bibliotēkā var nebūt dators? Tagad jebkurā, pat mazākajā Latvijas bibliotēkā ir (nebaidīšos teikt) vismaz 3 datori. Tā ka šo beigu daļu tavam komentāram nesapratu.

    Par iepriekšējo – no vienas puses, 3TD ideja jau bija, ka bibliotekārs gūst IT zināšanas, kuras pēc tam var nodot (un arī izmantot) lasītājiem un apmeklētājiem, un specializētas iedzīvotāju apmācības ir tikai apsveicamas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *