WordPress 2.6

Pagājis pavisam neilgs laiks kopš 2.5 WordPress relīzes, un jau sāk klīst runas par WordPress 2.6, piedāvāju Jums nelielu ieskatu kas tad mainīsies 2.6 relīzē.

Ierakstu versiju kontrole

Jaunajā WordPress 2.6 būs ierakstu jeb postu versiju kontrole, tas ir tāpat kā izmantojot SVN,CVS vai GIT var saglabāt dažādas failu versijas. 2.6 wordpresā būs iespēja sagalbāt visas postu versijas, kuras ir labotas. Tas nozīmē, lai arī cik reizes jūs labotu postu, jums nebūs situācijas “Oops es ne to izdarīju”.

Administrācijas daļas paātrinājums

WordPress 2.6 lietos Google Gears, lai iekešotu statiskos failus, kuri lādējas katru reizi kad jūs apmeklējat administrācijas sadaļu.

XML-RPC pieejai nepieciešamas administratora tiesības

Wordpresa XML-RPC ir neapšaubāmi devis iespēju rasties daudz aplikācijām, ar kuru palīdzību jūs varat ierakstīt jaunus rakstus neizmantojot wordpress administrācijas paneli. Viens ko varu minēt ir Windows Live Writer.

Sākot ar WordPress 2.6 diemžēl pieeja pie XML-RPC nebūs pieejama pēc noklusējuma, kas nozīmē, ka katram lietotājam būs jāatļauj iespēja izmantot XML-RPC.

Aktivizējat vairākus pluginus vienlaicīgi un dzēsiet tos kas nav nepieciešami

Šī lieta arī manā galvā ir bijusi iepriekšējās WordPress versijās, kāpēc deaktivizēt pluginus var visus vienlaicīgi, un nevar visus vienlaicīgi aktivizēt ? Arī pluginu dzēšana bija sarežģīta, lietotājam jāpieslēdzas caur FTP un jādzēš faili.

Pārvieto konfigurācijas failu citur

WordPress konfigurācijas fails satur kritisku informāciju, kurā ir pateikts, kā pieklūt jūsu datubāzei, tādēļ jebkurš, kura īpašumā ir nonācis šis fails var izdzēst jebkuru rakstu ko esat jebkad rakstījis.

Par cik nav ieviestas nekādas drošības šajā jomā, jums wp-config.php vienmēr būs wordpress instalācijas direktorijā. Sākot ar WordPress 2.6 versiju būs iespējams šo failu pārvietot uz vietu, kuru zināt tikai jūs, un to būtu grūti atminēt.

Citi jauninājumi

  • Jūs varat pārvietot wp-content direktoriju kur vien vēlaties.
  • Labāka tēmu priekšapskate.
  • Eksternālais JavaScript tiek apgreidots uz TinyMCE, jQuery and jQuery UI.
  • Konfigurējami noklusētie avatari.

Neprecīzs tulkojums no RSS lasītāja, orģinālais raksts ir pazudis no lapas.

P.S. Jūs varat arī iemēģināt jau WordPress 2.6 Beta 1

 
comments powered by Disqus