Jägala Igaunijā

Igaunijā ir tāda upe, saucas Jägala, atrašanās ir blakus Sanktpēterburgas šosejai, netālu no apdzīvotas vietas Koogi, Uz šīs upes ir vienreizejs ūdenskritums, ūdenskrituma augstums apmēram 8,1 metri, toties platums 60 – 70 metri. Pirmo reizi es pie šī ūdenskrituma biju kad vēl biju mazs, un tad nu šajās brīvdienās ar mīļoto sievieti izdomājām izceļot ārpus Latvijas, un izvēle krita uz Igauniju, tad nu paceļojām pa to, īsti gan sanāca tikai izbraukt cauri ar lielu līkumu, protams arī apskatoties kādas vietas, un apciemojot Microlink EE datucentru.

Kopējais kilometrāžas garums ~ 830 km (no mājām līdz mājām). Sestdienas vakarā bija paredzēts nakšņot Latvijas teritorijā, pie Gaujas pie viena no iežiem, kas saucas Kankarīšu iezis, kurš kā izrādās nokrasta braucot ar auto vai velo nav pieejams. Tad nu manas galvas sāpes uzvarēja, un mēs devāmies uz māju pusi, jo ar savu drausmīgi sāpošo galvu nespēju atrast un izdomāt kartē, kur vēl mēs varētu apmesties, tā nu sestdienas vakarā bijām mājās ap plkst 11:30 (no rīta no Rīgas izbraucām precīzi 7:00).

Par Igaunijas ceļiem runājot, tur ceļi ir ļoti labā kvalitātē, braukšanas kultūra ļoti laba. Man ļoti patikās kad iebraucām Pērnavā (tur mazs gabaliņš pa Pērnavu līdz tiekam uz apvedceļa), bija zīme, kura ierobežo ātrumu līdz 30 km/h, un tad nu tā, ka visi tik tiešām brauca ar 30 + 10 km/h, pie mums tāda vieta ir Juglā, bet tur visi brauc ar 30 + 20 km/h. Tad vēl viņiem uz šosejām ir zīmes, kuras atļauj braukt ar 100 vai 110 km/h, kā kurā vietā, tas man patika, bet arī tur gandrīz visi brauc uz noteiktā ātruma, ļoti maz kuri apdzina mani, vai kādu apdzinu es, jo visi brauc vienā ātrumā.

Par Tallinu, sanāca braukt caur Tallinu nevis pa Apvdeceļu, jo bija jāapmeklē viena iestāde, kur uzprasījām dzekam, kur tad lai noliek autiņu pie centra un aiziet pastaigāties pa vecpilsētu, viņs pastāstija ka tuvākā bezmaksas stāvvieta ir nedaudz uz ārpusi no pilsētas, pilsētā 15 minūtes stāvvieta maksājot ap 2 Ls, kas priekš manis likās pa daudz, nezinu gan cik tā ir taisnība, bet nu nolēmām Tallinu apmeklēt citreiz ar Lidmašīnu, vai to superduper Autobusu.

 
comments powered by Disqus