Raivis Lokmanis aizturēts [labots]

Atceroties pagājušā mēneša notikumus, kad tika piekļūts serverim caur nedrošu scriptu, rodas savādas sajūtas, es cīnijos, mēs cīnijāmies. Ar vārdu “mēs” es domāju personas, kuras ir cietušas no šī cilvēka. Neilgā laika posmā tika noskaidrota šī hakera personība, persona, kura parakstās ar segvārdu TEST^ ir neviens cits, kā Raivis Lokmanis.

Šorīt tika saņemta pāris dienas gaidītā vēsts par to, ka šis cilvēks ir aizturēts un atrodas izolatorā. Šobrīdējā informācija liecina, ka viņam draud reāls cietumsods par reketu, izspiešanu grupā. Cerams ka hakerim neizdosies izmukt un citiem būs iespēja padomāt pirms darīt. Ja par tīru serveru uzlaušanu neviens nebūtu ausis cēlis neko pagaidām nevarētu izdarīt (izņemot apciemošanu), tad par naudas izspiešanu apmaiņā pret serveru neuzlaušanu bija cēlonis kādēļ tika rakstīts iesniegums policijā. Es iesniegumu Policijā rakstīju viena iemesla dēļ, ja tomēr šo hakeri aiztur, tad lai tiek pēc pilnas programmas, lai citiem būtu par ko padomāt.

Atzīšos, es par viņa aizturēšanu zināju jau pāris dienas, tikai jautājums bija. kad tas notiks.

P.S. boot.lv arī ir uzrakstījis rakstu par šo tēmu,

35 Replies to “Raivis Lokmanis aizturēts [labots]”

 1. Manuprāt nelabs ir šis teikums: “Ja par tīru serveru uzlaušanu neviens nebūtu ausis cēlis”. Tā nevajag teikt, tas rada sajūtu, ka lauzt varat droši, tas visiem pofig..

  Bet vispār, vai tiešām būs ‘paraugprāva’?

 2. Es gan saprotu, kapēc LR likumiem rekets ir skaļāka lieta par urķēšanu. Enivej, lai arī nevienam nevēlu ļaunu – šie viņa izgājieni bija stulbi.

  Tas, kas man šajā visā šķiet labi – ka policija pierāda, ka var reāli ko izdarīt. Un kaut ne aiz restēm ietupināt, tomēr atrast un ielikt kaut pāris dienas izolatorā. Tas varētu būt bieds arī daudziem citiem.

  Man visvairāk žēl viņa draudzeni, kas šajā iesaistīta. Vai nu tik pat stulba vai arī neko nav zinājusi. Nu ko lai saka, ‘gudri cilvēki’.

  Cerams būs arī tālāk info par notikumiem, interesanti.

 3. nē, tā nav slepena info, savukārt Policija viņu atrada kad viņiem tika paziņots vārds uzvārds no kāda cietušā (kura nevēlos teikt), kuriem bija pierādijumi par naudas izspiešanu, un pēc naudas samaksāšanas viņš esot stāstijis brīvi kā uzlauzis serveri utt.

 4. Maz cilvēkiem zināms, ka šis personāžs ir pazīstams arī kā NightHawk un idkiller. Varbūt kādreiz atceraties, ka bija tāda apvienība NetForce kas solija izstrādāt jaunu operētājsistēmu. Vēl agrāk, pirms vairākiem gadiem “max un neonz”, ja nemaldos, tad caur vecu sambu norootēja Raivo linuksu un publicēja .bash_history. Atceros, ka hackers.lv komenāros raivo draudēja ar policiju.

  Morāle tāda, ka šie pamuļķi nekur tālu nav tikuši un tur pat vien grozās. Gadi iet, kājas aug, bet prātiņš tāds pats.

 5. Būtu paklusējis Says:
  “Maz cilvēkiem zināms, ka šis personāžs ir pazīstams arī kā NightHawk un idkiller”

  Nepareizi, tie ir dažādi cilvēki. No Netforce zem Night Hawk (ID_Killer, mman, RootZ) nika slēpās viens cits cilvēks, ar kuru esmu ticies pāris reizes 2004. gadā (iekš hackers.lv bija publicēti viņa personas dati) un arī tagad dažreiz nejauši satieku. Night Hawk pēdējā laikā vairs diži neko nedara urķēšanas jomā, vismaz skaļi par to nerunā. Kādu brīdi iekš ASV strādāja

 6. Pēdējās aktivitātes: Pēdējo reizi manīts šodien 14:10 – Draugiem.lv – hmmmz …. kāds no viņa konta spēlējās vai kā?

 7. Dzy: mēs abi zinam, ka es nerunāju tukšu.
  Tas, ko es varētu izteikt pieļāvuma formā ir tas, ka tu esi ex-netforceris, kurš figurē logfailos Raivja konfiscētajā datorā. Bet šitādas atrunas nepalīdz ne tev, ne viņam.

 8. Būtu paklusējis – nekad neesmu bijis nevienā grupējumā, pat ja gribētu – man zināšanu un laika nepietiek, lai sāktu interesēties par drošības caurumiem un to izmantošnas iespējām.
  Vienīgais, ko es gribēju pateikt, ka šis te Raivis Lokmanis nav Night Hawk. Vai viņš ir darbojies iekš Netforce, man nav ne mazākās jausmas, es tikai zinu to cilvēku, kurš izmanto(ja) Night Hawk (ID_Killer, mman, RootZ) niku un laikam bija nosacīti galvenais iekš NetForce. Vismaz pirms 4 gadiem viņš dzīvoja ~70 km attālumā no Rīgas. Man nejauši ar viņu sanāca virtuāla saraušanās vienas meitenes dēļ. Pēc pāris epastiem, kas man saglabājušies, tikos ar Night Hawk dzīvē. Tā ka Night Hawk nav tas pats, kas Raivis Lokmanis.
  Bet runājot par R. Lokmani, kurš, cik zināms, parakstās zem Test^ – lai tak beidzot kāds dabūn pa pirkstiem par savām neētiskajām darbībām + izspiešanu, tad varbūt kāds no mazajiem urķiem apdomāsies, ko vēlas darīt nākotnē – būt policijas uzmanības lokā, vai tomēr izmantot savas zināšanas, lai stiprinātu datu aizsardzību savos vai firmas projektos

 9. Raivis Lokmanis = TEST^ = NightHawk = idkiller = mann = RootZ
  Šķiet, ka Raivim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 10. izlabo tekstā “[..]Es iesniegumu Policijā rakstīju iesniegumu[..]”, lai vārds “iesniegumu” parādās vinereiz 😉

 11. http://www.delfi.lv/news/national/criminal/article.php?id=21402726

  Portāla http://www.bmwlife.lv vadītājam no kādas personas pienāca vairākas elektroniskā pasta vēstules ar draudiem uzlauzt firmas datu bāzi. Hakeris draudēja publiski izplatīt firmas datu bāzē esošo konfidenciālo informāciju, ja viņam netiks samaksāta nauda. Virtuālais uzbrucējs firmas vadībai piedāvājis “atpirkties” par 500 latu.

  Pa notikušo firma informēja policiju.

  Sadarbībā ar policiju otrdien naudas nodošanas brīdī uzbrucējs aizturēts.

  Bembisti parāva dibenā kidiju 🙂

 12. Nepaspēju izlasīt visus komentus līdz galam, jo uzdūros Tavējam. Tam nu tāda lieta, ka Night-Hawk un ID_Killer biju es, un mans vārds ir Renārs, nevis Raivo. Lūdzu nejauc. Ar tādām lietām vairs nenodarbojos – bija reiz jāpieaug 🙂

 13. “Būtu paklusējis”, ar pieņēmumiem pie faktiem netiek 😉 Piemērs: tolaik kad bija tas klaunu gupējums, es ar h.lv tiešā veidā nemaz nebiju saistīts, līdz ar to, es nebiju tas kam linux kārbu toreiz ownēja 😉

 14. Viss ir tīrās muļķības.
  Fakts gan tāds, ka tagad visu lamātais idiots mācēja uzraut datu bāzes, kas nozīmē, ka patiesībā arī attiecīgie admini ir tikpat stulbi vai slinki!

 15. Šoreiz “Būtu paklusējis” kļūdās. Night-Hawk ir Renārs un kasti ownēja secure.hub.lv (tie, kas atcerās, sapratīs).

 16. Taisnība. Renāra kasti ownēja endrju ar max’u.
  Varbūt tiešām esmu kļūdījies. Vairs neesmu tik pārliecināts, kaut gan abi no bauskas, vienāda vecuma un sejas uz to pusi.

 17. Standarta hakerīšiem piemīt trīs spilgtākās rakstura iezīmes!

  1.)Ziņkārība! – Sākuma posms
  2.)Lielība! – Par kadu krekotu failu vai uzlaustu datu bāzi grib kādam paziņot!
  3.)Mantkārība! – Urbjās dziļāk un saprot kad var nopelnīt, bet kā izrādās kļūdījies!

  Kļūdās visi šādi jaunie ”hakeri”! Tad lūk, kā tas raivis ir iekritis! Publiskajā kafūzī iegājis (nupātās baigais CIA) lol uztaisījis e-pastu, ar domu ka tā jādara! Draudējis ar e pasta starpniecību ka uzlauzīs vai vel kko dariis ar serveri! (nav jaabuut hakam lai taa izdariitu) protams ip fiksētās vai nē, nav tik svarīgi kā pc id un windows reg. Tātad poliči ātri atrod pc no kurienes tikts suutiits msg. atliek tikai ar emailu sarunaat bazaru par naudu un hop polichi noķer!!, kā lai neiekrīt, naudu lai dabūtu ir jābūt fiziskam kontaktam! Bankas pārskaitījumi neder, paypal ar nē, pasts ne tik! Atliek holivudas varianti, tikšanās tieši vai netieši!

  Eh sāk apnikt rakstīt! bet shur tur skatiijos ka nopietnie hakeri 6 liimenjus jau izdomaajushi koveram! Bet populaarie hakeri kas datu baazes rukaa laukaa, vinjiem nav vajadziibas peec it saloniem! un ja draudz uzlauzt, tad prezentē to reāli, nobrucinot serveri vai pingojot to! kjipa tas raivis nav nekaads hakeris! vienkaarshi bandiits! 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *