Servera darbības pārtraukumi

No pirmdienas vakara līdz otrdienas vakaram iespējami pārtraukumi servera darbībā, servertelpa pārvietojas uz vietu, kur tai tiks vairāk elektrības, esošajā vairs jaudu palielināt nevar.

Papildus tam mums ir palielinājies ārzemju kanāls no 15 Mbitiem uz 30 Mbitiem, kā arī vietējais kanāls no 100 Mbitiem uz 200 Mbitiem.
Kopējo līnijas noslogojumu var apskatīt šeit

P.S. par neskaidrībām droši komentāros.

11 Replies to “Servera darbības pārtraukumi”

 1. Nezinu LV nevienu datu centru, kas klientiem uz āru piedāvā virs 100 Mbit/s. To pašu varu teikt arī par datu centros esošo serveru fiziskiem pieslēgumiem — tas pats 100 Mbit/s tīkls vien ir.

  Protams, arī tas iekļāujas apgalvojumā “līdz 1 Gb/s”, “līdz 1 Tb/s” un tādā garā.

  🙂

 2. huliganz, nez kāpēc esmu bijis gan Gruzijā, gan Ukrainā, un tur nebija nekādu problēmu ar webu brauzēšanu no mana servera, tagad pabūšu Kirgiztānā, domāju ka tur arī nebūs problēmu.

 3. Fiziski nevar palielināt elektrības jaudu? 😀 ja grib, tad jau var. vispār laikam šausmīgi daudz serveru, ka elektrības trūkst nice -)

 4. aaaaaaaaaaa…. : Fiziski nevar, jo maja atrodas pašā RĪgas centrā (Kalniņa 2), un mājas pārvaldnieks, pat pie izdevumu segšanas nosacijuma, kas rastos pieslēdzot pa tiešo cilvēcisku 3 fāzi no tuvākā Latvenergo skapja, nebija ar mieru. Un nebija runa naudas jautājuma, bet tieši dēļ cilvēka nevēlēšanās pieslēgties problēmas risināšanai.

  Tokra: Mums kopēja truba ir 2x100Mbit Latvijas – viens 100nieks uz LIX, otrs uz SMILE. Mēs ar prieku pie individuālas vienošanās klientu pieslēgsim pie maģistrālā rūtera un atvērsim kaut visus 200Mbit, ja viņš spēs viņus apmaksāt un apēst. Pagaidam realijas uzrāda, ka klienti pat peak time laikos _NEVAR_ izēst par 1/4 no kopēja resursa, un pamatproblēma rodās ārzemju dēļ. Bet mēs cītīgi arī pie ta strādājam, un esam papildinājusi arī ārzemju kanālu rezerves tik tiešām 2x. (no iepriekš esošiem 15Mbit/s caur Telenet, līdz 2x15Mbit caur Telenet/LINX Telecom)

  huliganz: mēs ar prieku uzklausīsim, no kuras Zemes vietas Jums ir slikts konekts līdz Atoma, vai mūsu uzņemuma izvietotiem serveriem, un meiģināsim rast maksimāli ātri risinājumu šai situācijai. Mūs klienti izvēlās, ne tāpēc ka mūsu cenas varētu būt zemākas nekā citur, bet tieši tāpēc, ka meiģinam strādāt ievērojot klienta intereses pirmajā kārtā, un tikai tad domājot par ekonomisko izdevīmu no klienta mānišanas vai citu pretlikumīgu darbību. Ir problēmas – viņas ir jārisina, nevis par tām runāt.

 5. Jū, ar dig.lv var visu sarunāt, pietam par tādu ceņņiku. Man tīk viņu admins – ļoti pretimnākošs. Man jau patika arī DEAC, pirms tas nepacēla cenu (OK, pieprasījums dara savu), kā arī naktīs tikt tur iekšā ir ar lielu runāšanu…

 6. Paldies BigUgga par komentaru 🙂

  Ceresim, ka tekoshie, ka ari jaunie klienti bus laimigi. Adminam mums tiktiesham ir ljoti labs – pec ljoti ilgas mekleshanas tika atrasts. Nu jau 4 gadus esam kopa 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *