Aspire ONE

Nu tā, manā īpašumā ir nonācis Aspire One portatīvais dators. Pirmais un galvenais iemesls tā iegādei bija tā vieglums un izmēri, pēc BarCamp Central Asia pabūšanas sapratu ka lielo klusi Asus 17″ līdzi staipīt ir murgs, tad nu bija nepieciešams kaut kas kas ir viegls un mazs, un spētu brauzēt netu un šad tad pieslēgties pa ssh 🙂

Par pašu Aspire One teikšu tā, paredzēts viņš ir darbināt ar linux, savukārt jau uzinstalētais Linpus linux ir pilnīga ateja, līdz ar ko pagaidām uz viņa darbināšu XP, līdz Ubuntu sataisīs visus draiverus (ir vēl doma pamēģināt uzkompilēt Gentoo linux). Šobrīd mazā kastīte gaida otru reinstall, jo palasoties Aspire One lietotāju forumu sapratu ka jāizmanto ir FAT32 nevis NTFS, jo tad SSD karte strādājot labāk, šobrīd ik pa brīdim ir sastingšana uz pāris sekundēm, lai arī ir viss atslēgts ko piedāvā augstāk pieminētie forumi.

Lai arī ir pāris nepilnības ar sastingšanu, esmu priecīgs par savu pirkumu.

34 Replies to “Aspire ONE”

 1. es esmu galīgi neizpratnē un jau nedēļu nevaru izlemt – ņemt šito vai eeepc 900. Tagad viņi arī ir ar Atom proci un, svarīgākais, ar 6cell bačiņu. kāda baterija ir šitam? 3 vai 6 cell?

 2. es esmu galīgi neizpratnē un jau nedēļu nevaru izlemt – ņemt šito vai eeepc 900. Tagad viņi arī ir ar Atom proci un, svarīgākais, ar 6cell bačiņu. kāda baterija ir šitam? 3 vai 6 cell?

 3. Atoms procesors ir saakot no Asus EeePC 901 kas ieksh Elkor ir vieniigaa vieta kur esmu viņu redzējis. Pataustīju abus, Asus man nepatika… par bateriju nezināšu teikt, par laptopiem neesmu taads specs.

 4. Atoms procesors ir saakot no Asus EeePC 901 kas ieksh Elkor ir vieniigaa vieta kur esmu viņu redzējis. Pataustīju abus, Asus man nepatika… par bateriju nezināšu teikt, par laptopiem neesmu taads specs.

 5. Kādā ziņā tas linpus linux ir pilnīga ateja? EEE Pc nākošais xandros ir tīri normāli lietojams, ja nav vēlme pēc kādiem specifiskiem softiem. Viai pdf, ofisi iekļauts.

 6. tas linpus ir modificēts linux, kas manas prasības neamierināja, viss ir sabāzts 4ros taisnstūris uz desktopa, sanaak ka nafig tur tas taskbaars vispaar…

 7. hmz… man darbā tika iepirkti pāris asus`i 900. Nu uzliekot XP Pro bij konkrēti sastingšana uz kādām 10sec. Reāli diezgan kaitinoši, kas praktiski padarīja to aparātu grūti lietojamu. Tagad ir uzstūķēts Windows xp fundamentals for legacy pcs, burtiski lido, vienīgi drausmīgi apgriests (nav pat ping, ipconfig utt) 🙁

 8. tā, uzliku Kubuntu, vairs nekādu frīzu nav. strādā ideāli, tikai linuxam pagaidām nav iebūvētā mikrofona draiveru un nedarbojas wi-fi leds.

 9. A kaa ir šim ar karšanu?
  EEE pēc kādām 15-20 min uzsilst diezgan karsts, principā turēt tādu klēpī, kā arī rokas virsū (arī ja stāv uz galda) ir diezgan grūti 🙁

 10. Kā es sapratu, tad ir 2 izmēru – Aspire One 110 ir ar SSD un sver ~0.9kg 3cell, un ir Aspire 150, tas ir ar HDD un ir nedaudz lielāks, ar 6 cell bateriju un sver ~1,2kg. Otrajam laikam arī RAMs ir jau 1GB :/

 11. Arī vienu dienu tiku pie šī testēšanas. Jāsaka, ka praktiski viss apmierināja izņemot smieklīgi mazo 3 šūnu bateriju, kas tur kkur nedaudz pāri divām stundām. Uzskatu ka priekš UMPC tas ir daudz par maz. Protams lielāka batereja padarītu ONE mazāk estētisku un tomēr. Visi Eee ja nemaldos nāca ar 6 šūnu batereju.

 12. Arī vienu dienu tiku pie šī testēšanas. Jāsaka, ka praktiski viss apmierināja izņemot smieklīgi mazo 3 šūnu bateriju, kas tur kkur nedaudz pāri divām stundām. Uzskatu ka priekš UMPC tas ir daudz par maz. Protams lielāka batereja padarītu ONE mazāk estētisku un tomēr. Visi Eee ja nemaldos nāca ar 6 šūnu batereju.

 13. pievienojos klubam. iepirku eee pc 1000h. vienīgais iemesls par labu šai izvēlei – 6cell (6600mAh) aķis. pagaidām smaids no sejas nenozūd. ir pat somiņa un lupatiņa tīrīšanai 🙂

 14. Varbūt vari apstāstīt kā ir pēc ilgāka palietošanas laika?

  Es skatos, ka varētu nopirkt kā pastāvīgi lietojamu PC, jo nosprāga galda PC kaste, ir monis, pieslēgtu ārējo peli un klavu.
  Tik jautājums, vai spēj normāli pavilkt XP Home?
  Protams, ieliktu klāt RAM, lai ir 1.5GB.

 15. Varbūt vari apstāstīt kā ir pēc ilgāka palietošanas laika?

  Es skatos, ka varētu nopirkt kā pastāvīgi lietojamu PC, jo nosprāga galda PC kaste, ir monis, pieslēgtu ārējo peli un klavu.
  Tik jautājums, vai spēj normāli pavilkt XP Home?
  Protams, ieliktu klāt RAM, lai ir 1.5GB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *