Arī es esmu kļuvis par upuri…

Jāsāk laikam stāstīt no tās vietas, kur manuprāt tas viss sākās. Sākās tas viss Ukrainas pilsētā Kijevā, kur biju devies Blogcamp ietvaros, vakarā Latvijas kompānija devās uz veikalu iepirkt alkoholiskos un nealkoholiskos dzērienus, kad tas bija noticis devāmies ārā caur tirdzniecības centru, bija nepieciešamība izņemt naudu no konta, devos pie bankomāta, ievadīju pinkodu, paprasīju naudiņu, un pēc kāda brīža sapratu, ka šis bankomāts ar mani nedraudzējas, un naudu nedos…

Tika uzzvanīts uz SwedBank, lai noskaidrotu vai no konta nauda ir noņemta, bet kā izrādijās, tad nē, nauda nav noņemta. Paklusām bija tāda aizdoma, ka šis bankomāts nolasīja manas kartes datus, bet par cik nauda nepazuda tad nodomāju, ka vienkārši glitch, jo konta atlikumu viņš man izdrukāja pareizi.

Nākošā reize kad es par šo iedomājos bija šodien ap pusdienas laiku, bet par visu pēc kārtas. Šorīt devos ar auto uz servisu labot/mainīt termostatu, protams ka būs jāmaksā, skaidrā tik kādi 5 Ls, piebraucu pie Rīgas Piena Kombināta, kur atrodas man vienīgais pa ceļam esošais Swedbank bankomāts, saku viņam lai viņš man dod 70Ls, a šis man atrūc, ka neesot man tik daudz kontā, nu neko, paprasīju 50Ls, tos iedeva. Aizbraucu uz servisu, automašīnu salaboja, samaksāju un devos mājup. Ieradies mājās un dažādu domu tirdīts pieslēdzos hanzanetam, un ka tavu brīnumu, mana naudiņa ir aizceļojusi uz Argentīnu, kur veikalā Palermo (vismaz mana domā tāda) ir noņemta visa mana nauda… Protams šī nauda atrodas rezervācijā, daudz nedomādams zvanu uz Klientu servisu un stāstu savu bēdu, mana karte tiek nobloķēta, un tiek pastāstīts, ka jādodas uz banku un tur man būšot jāparaksta papīrs, kurā lūgts izskaidrot šos darījumus, un atgriezt naudu man.

Šis naudas atgriezšanas process var ilgt līdz pat divām nedēļām, pa to laiku man jādzīvo ar to kas man uz rokām ir skaidrā 🙁

Un tad mājās braucot es sāku atgriezt atmiņā, kā tad Kijevā izskatījās tas bankomāts, un tagad es saprotu, ka jāpiegriež vērība bankomātam kurā tu liec savu karti, šim bankomātam bija izvirzīta vieta kur liek karti, cik esmu lasījis, tad tā ir pirmā pazīme, pēc kuras pateikt, ka šajā bankomātā karti nelikt. Nav jau tā, ka es galīgi nepievērstu uzmanību bankomātam, bet ļoti neuzmanīgi es to biju darījis līdz šim.

P.S. visam klāt pasūtiju jaunu karti, jo veco karti atbloķēt būtu tas pats, kas iedot zaglim rokās maku ar naudu divas reizes 🙂

34 Replies to “Arī es esmu kļuvis par upuri…”

 1. nekad neturi visu naudu uz kartes. tam delj izmantoju 2 kontus, uz karti ik pa laikam parskaitu noteiktu naudas summu no otra konta, kam pieeja tikai no ibankas

 2. nekad neturi visu naudu uz kartes. tam delj izmantoju 2 kontus, uz karti ik pa laikam parskaitu noteiktu naudas summu no otra konta, kam pieeja tikai no ibankas

 3. Atom, pastāsti lūdzu kas ir gadījumos, kad kāds, piemēram, nofočē manu kredītkarti no abām pusēm un ar to iepērkas tepat interneta veikalos? man atdos naudu?

 4. Atom, pastāsti lūdzu kas ir gadījumos, kad kāds, piemēram, nofočē manu kredītkarti no abām pusēm un ar to iepērkas tepat interneta veikalos? man atdos naudu?

 5. daru taa pat kaa pirmais komenteetaajs – tas arii paliidz izvairiities no atjaunoshanas maksaam servisiem, kas tev nav vairs vajadziigi, bet esi piemirsis par tiem :). un jaa, tas ir droshaak.

 6. daru taa pat kaa pirmais komenteetaajs – tas arii paliidz izvairiities no atjaunoshanas maksaam servisiem, kas tev nav vairs vajadziigi, bet esi piemirsis par tiem :). un jaa, tas ir droshaak.

 7. aaaaaaaaaaaaa: jā, atdos. Es tam īsti neticēju līdz brīdim, kad pirms aptuveni stundas Hanzabanka atgrieza manā kontā naudu par diviem feikiem maksājumiem no kredītkartes augustā un septembrī – 2x 20 lati. Es biju paspējis jau norakstīt. 🙂 Un es pat beigās viņiem nekādu baigo skaidrojumu neuzrakstīju, jo nebija jau ko īsti sūtīt – īsos vilcienos jau biju pieteikumā uzrakstījis bēdu, bet taisīt skrīnšotus un sūtīt viņiem supergaro e-pasta saraksti ar tirgotāju (t.i. divi meili no manas puses) man šķita nevajadzīga. Nospļāvos un aizmirsu. Un reku oppā, pēkšņi atskaita naudu. Es varbūt dienas gaitā saņemšos blogā uzrakstīt garāk par šito.

 8. aaaaaaaaaaaaa: jā, atdos. Es tam īsti neticēju līdz brīdim, kad pirms aptuveni stundas Hanzabanka atgrieza manā kontā naudu par diviem feikiem maksājumiem no kredītkartes augustā un septembrī – 2x 20 lati. Es biju paspējis jau norakstīt. 🙂 Un es pat beigās viņiem nekādu baigo skaidrojumu neuzrakstīju, jo nebija jau ko īsti sūtīt – īsos vilcienos jau biju pieteikumā uzrakstījis bēdu, bet taisīt skrīnšotus un sūtīt viņiem supergaro e-pasta saraksti ar tirgotāju (t.i. divi meili no manas puses) man šķita nevajadzīga. Nospļāvos un aizmirsu. Un reku oppā, pēkšņi atskaita naudu. Es varbūt dienas gaitā saņemšos blogā uzrakstīt garāk par šito.

 9. Edij man prieks ka saņēmi tos 40 ls atpakaļ, mana situācija bija tāda, kur nospļauties nevar, jo ir noskaitīta visa alga nost no konta…

  bet šorīt braucot uz sapulci arī saņēmu laimīgās 7 īsziņas par naudas atgriešanu, visu līdz pēdējam santīmam atgrieza.

  peech, es iepērkoties internetā pārsvarā izmantoju paypal vai hanzanet iespējas, vienīgā vieta kur es sevi atceros iepērkamies izmantojot kartes datus ir bilešu serviss un tas tāpat jau pasen…

 10. Edij man prieks ka saņēmi tos 40 ls atpakaļ, mana situācija bija tāda, kur nospļauties nevar, jo ir noskaitīta visa alga nost no konta…

  bet šorīt braucot uz sapulci arī saņēmu laimīgās 7 īsziņas par naudas atgriešanu, visu līdz pēdējam santīmam atgrieza.

  peech, es iepērkoties internetā pārsvarā izmantoju paypal vai hanzanet iespējas, vienīgā vieta kur es sevi atceros iepērkamies izmantojot kartes datus ir bilešu serviss un tas tāpat jau pasen…

 11. Huh, ta jau ātri tev viņi noreaģēja. Vai arī vēl nebija reāli aizgājusi, tikai rezervēta tā nauda?

  Es vienkārši gribēju teikt, ka ir reāli sagaidīt atpakaļ to naudu. Tikai nedomāju, ka TIK ātri. 🙂 Man kopumā pusotrs mēnesis točna ir pagājis.

 12. Huh, ta jau ātri tev viņi noreaģēja. Vai arī vēl nebija reāli aizgājusi, tikai rezervēta tā nauda?

  Es vienkārši gribēju teikt, ka ir reāli sagaidīt atpakaļ to naudu. Tikai nedomāju, ka TIK ātri. 🙂 Man kopumā pusotrs mēnesis točna ir pagājis.

 13. –>>peech: Latvijā tā ir praktiski izslimota kaite. Rīgā un lielajās pilsētās ko tādu diez vai atradīsi, jo praktiski visiem bankomātiem tuvumā ir novērošanas kameras. Pirms nepilna mēneša Latgalē uz dažiem bankomātiem bija pamanījušies uzmaukt skimmerus, taču bankas operatīvās rīcības dēļ cieta tik kādi 40 klienti, kuri savu naudu dabūja atpakaļ.
  Uz austrumiem no mums gan šis biznesa paveids ir ļoti populārs, tādēļ ceļojot der uzmanīties. Rietumeiropā (Čehija un Vācija) es novēroju, ka bankomātus vispār ievieto telpās, kurās var iekļūt tikai iebāžot caurumā savu bankas karti. Tu sevi identificē jau pirms ieiešanas telpā un bonusā pagozējies kameru priekšā. Tur reti, kuram krāpniekam būs vēlēšanās uzstādīt skimmerus.
  Latvijā nedrošākais ir norēķināties ar karti restorānos un mazajos veikalos, kur karšu lasītāji nav redzamā vietā.

 14. –>>Didulis: ta jau Čehijā un Vācijā ir “krutāk” – kartes datus jau nolasa pie durvīm – nav pat jātiek pie bankomāta.
  😀

 15. Taču pie tām durvīm tu neievadi pinkodu, kas nedaudz apgrūtina kartes tālāku izmantošanu. Protams, ka RIMI/Maxima tipa veikalos varēs izmanot, taču visur arvien plašāk pāriet uz čipkartēm.

 16. Nu, prieks ka viss labi beidzās, in your case.

  Bišķi offtopiks, bet kādu pluginu tu izmantoji karodziņam stūrī? Man ir FCC ribbons-kaut-kas, bet uzliekot saiti, rādās viņa arī kaut kur pie headera – tev, kā skatos, šīs problēmas nav.
  Tas tik tā, out of curiosity (;

 17. Vēl variants. Atver vēl vienu kontu ar karti. Ja kaut kur brauc, ieskaiti attiecīgu summu otrā kontā un rēķinies tikai ar to karti. Savu primāro karti paņem līdz kā 2. plāna karti exstrēmos gadījumos. utt.

 18. Vēl variants. Atver vēl vienu kontu ar karti. Ja kaut kur brauc, ieskaiti attiecīgu summu otrā kontā un rēķinies tikai ar to karti. Savu primāro karti paņem līdz kā 2. plāna karti exstrēmos gadījumos. utt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *