Dienvidu tilts, pirmā reize

Sveiki dārgie lasītāji, piedodiet ka šis raksts jums iekrīt RSS lasītājos tik vēlu vakarā (jeb agri no rīta), bet šo sāpi es gribu izkliegt.

Viss sākās ar to, ka šodien ar savu mīļoto izdomājām beidzot aiziet uz jauno bonda filmu “Quantum of Solace”, par filmu iespējams ka taps atsevišķs raksts, iespējams ka nē, skatoties cik ātri man šī filma apstrādāsies. Tad nu tā, filmas sākums plkst 22:00 beigas 23:59, protams, biju dzirdējis pirms tam, ka īsi pirms pusnakts pa jauno Dienvidu tiltu tiks atļauta kustība automašīnām.

Par cik esmu miermīlīgs Valdlauču iedzīvotājs, tad pēc filmas izdomājām braukt mājup pa svaigi atvērto kustībai Dienvidu tiltu, bet viss sākās jau ap 9:30 kad devāmies uz centru, uz ForumCinemas.

Pie tilta jau stāvēja buntīte nemierīgo, kas vēlas braukt pirmie pa tiltu, uz tilta notiek vēl pēdējie darbi, lai to sagatavotu braukšanai, bet redziet viens balta BMW, kurš izkarināts kā tāda eglīte ar sarkanbaltsarkanajiem karodziņiem, izdomājis, ka pa pirmo joslu, kas ved zem tilta uz Bauskas ielu arī neviens negribēs braukt, novietojis savu auto pirmajā joslā, un izkāpis ārā parunāties ar čomiem, kas tusē drusku uz priekšu. Kad mans auto uz priekšu nebija kustējis jau 5 minūtes, izdomāju izkāpt un paskatīties, kas notiek, arī automašīnas, kas aiz manis stāvēja vadītājs bija izlēmis izdarīt to pašu, beigās mēs divatā aizgājām pie ši BMW vadītāja, kurš neizpratnē vaicāja, a uz kurieni jūs gribat braukt, tilts vēl nav vaļā. Pēc neilga brīža laikam cilvēks attapās, jo blakus bija zīme, kur uzzīmēts, ka pa pirmo joslu jādodas uz Bauskas ielu, viņs ieleca automašīnā, un neskatoties uz Policijas patruļmašīnu pārkāpjot noteikumus nostājās visai rindai, kura gaidīja uz tilta atvēršanu, priekšā. Es tiku braukt tālāk. Uz filmu paspējām, ne pa velti izbraucu ar drošu rezervi.

Pēc filmas dodoties Dievidu tilta virzienā, jau bija aizdoma, ka šodien šo izpriecu vajadzētu izlaist, bet bija jau pa vēlu, kad attapos. Tak visi letiņi, kas tā vien brēca, ka tilts neesot drošs, dārgs un to nevajaga būvēt ir sabraukuši, lai tiktu pirmajā dienā pa to pabraukāties. (Varbūt baidās, ka pēc pāris dienām tas var sabrukt, un ka viņi nebūs pabraukājušies pa miljonu tiltu). Korķis virzienā uz pārdaugavu sākās aptuveni tilta vidū, bet vismaz pamazītēm kustās uz priekšu. Mūsu ceļš mājup izvērtās 35 minūtēs ierasto 10 minūšu vietā pa salu tiltu.

Un kad gandrīz jau biju nobraucis no tilta, pamanīju to paši balto BMW, kurš izrotāts kā ziemassvētku eglīte, dodamies tajā pašā virzienā kur traucos es… pie bankas liela daļa auto met riņķī un brauc atpakaļ uz tiltu, BMW vadītājs, kas ir tieši aiz manis izceļas kārtējo reizi, apbraucot visus pa zaļo zonu, un nemaz neliekas ne zinis par to… es protams arī griežu pie bankas iekšā, jo virzienā uz Bausku ir korķis, kurā man vēlme stāvēt nemaz nav.

Tā nu es sapratu, ka uz centru iespējams pa jauno tiltu varēs doties, bet atpakaļ no centra būs jābrauc jau pa izpētīties apvedceļiem, no salu tilta puses.

Par Svētku apgaismojumu Dienvidu tiltam, nu kurš to izdomāja, smuki jau ir, tikai braucot pa tiltu to neredz, no krasta ielas pamanīju vienā vietā un tā tikai caur kokiem, vienīgais kur to var redzēt ir braucot zem tilta, vai aizbraucot Zaķusalai līdz galam, un iespējams no kādām pāris ķengaraga mājām… Ok, tas lai paliek citu ziņā, es braucot zem tilta to biju jau redzējis, un man tas patika, neskatoties uz neko.

Tad nu Lai jums labi braucas pa jauno Dienvidu tiltu. Ceru paturpināt ar pāris pirmo dienu novērojumiem.

P.S. Apsveicu Savu Valsti 90 gadu jubilejā. Es lepojos ar to ka esmu Latvietis, un ceru ka kādreiz mūsu smilškastītē ievilks elektrību.

 
comments powered by Disqus