Kas ir ambero.lv ?

Dzirdejuši esat, bet nezinat kas tas ir? Tad nu pastāstīsu kas tas ir un kā tas viss sākās kā arī to, kādā stadijā tas viss ir šobrīd.

Viss sākās kaut kad maija vidū, kad es beidzot pēc aptuveni pusgada domāšanas saņēmos un sazinājos ar Pēteri Krieviņu, kurš man pirms pusgada ieteicās par apvienošanos. Parunājuši novienojāmies, ka apvienosim savus hostingus, domāts darīts, pailgi sēdējām domājām nosaukumu līdz nonācām pie ambero.lv, pa to laiku tika atbrīvots Pētera serveris, un pārvests uz Rīgu, un nolikts blakus jau esošajam serverim. Un tad ķērāmies pie web lapas izstrādes, un hostinga plānu domāšanas, rezultātu protams jūs redzat mūsu jaunajā hostinga pakalpojumu lapā ambero.lv.

Tātad kas mainās, mainās tas, ka es turpmāk atbildēšu tikai par tehnisko pusi, savukārt par visiem maksājumiem atbildēs Pēteris, un arī jaunos hostēties gribētājus turpmāk lūgšu sazināties ar Pēteri, kontakti ir pieejami mūsu jaunajā lapā.

Nākotnes plāni ir, un tie ir aptuveni šādi, tuvākajā laikā cerams sāksies pašiem sava web paneļa izstrāde ruby on rails vidē, līdz ar ko palielināsim lietotāja paša iespējas vadīt savu hostinga kontu. Ceram arī uz nākošā gada sākumu iegādāties vēl vienu serveri, bet tas vairāk pēc nepieciešamības būs jāskatās, šobrīd mums ir divi serveri, viens no tiem turpmāk pildīs mysql servera funkcijas, lenā garā visiem klientiem tiks pārliktas datubāzes uz jauno serveri, līdz ar ko mainās gan mysql_connect parametri, gan mysql admina adrese, tie turpmāk būs attiecīgi 192.168.2.101 un mysql.ambero.lv. (šis process notiks lēni, un pirms lietot šos sazinaties ar mani)

Nu tas tā īsumā viss, cerams ka mums viss izdosies. Ambero.lv komanda.

24 Replies to “Kas ir ambero.lv ?”

 1. jopcik, cik ilgi nācās gaidīt Latvijā vārdu “neierobežots” 🙂 malači! un forši, ka tāds caurspīdīgums projektā – tas rada uzticību.

  Pašlaik viena sava projekta ietvaros nodarbojas ar Krievijas hostinga tirgus izpēti. Ja nu kas, varu pamest dažādas interesantas mārketinga idejas

 2. MM-Y es gribu redzēt kā tu piepildīsi manu diska vietu neaugšupielādējot warez (filmas, mp3 utt, kas viss ir nelikumīgs) un ja tu tur gribēsi bildes glabāt, tad arī centīsimies nodrošināt ar diska vietu. Pirms apvienošanās man bija piebilde saprāta robežās 🙂

 3. MM-Y es gribu redzēt kā tu piepildīsi manu diska vietu neaugšupielādējot warez (filmas, mp3 utt, kas viss ir nelikumīgs) un ja tu tur gribēsi bildes glabāt, tad arī centīsimies nodrošināt ar diska vietu. Pirms apvienošanās man bija piebilde saprāta robežās 🙂

 4. Jaunie hostinga plāni gan izskatās padārgi, derētu plānu 1 un plānu 3! Ja vajag 1 domēnu, dažus simtus mb un 1 mysql bāzi, reti kurš gribēs maksāt Ls 5.

 5. Jaunie hostinga plāni gan izskatās padārgi, derētu plānu 1 un plānu 3! Ja vajag 1 domēnu, dažus simtus mb un 1 mysql bāzi, reti kurš gribēs maksāt Ls 5.

 6. Atoms: nu tas, protams, fakts, ka to reti kurš piepildīs. Man uz pašreizējā ir kaut kādi ~400MB/2000MB, ko reāli aizpildīt, diezgan pagrūti.

  a kā ar backupiem? Protams, īsti veči tādus netaisa, bet nu serveris vismaz ir ar RAID diskiem, kaut kādu backup, vai parasts PC ar uzliktu *nix ?

 7. Atoms: nu tas, protams, fakts, ka to reti kurš piepildīs. Man uz pašreizējā ir kaut kādi ~400MB/2000MB, ko reāli aizpildīt, diezgan pagrūti.

  a kā ar backupiem? Protams, īsti veči tādus netaisa, bet nu serveris vismaz ir ar RAID diskiem, kaut kādu backup, vai parasts PC ar uzliktu *nix ?

  • MM-Y: backupi notiek, mysql katru nakti, faili katru sestdienu. RAID pagaidām nav, bet drīzumā būs… esmu jau sācis kārtot lai var ieviest, jau labu laiku domāju par RAID.

   joriks: trafiks protams netiek skaitīts….

   peech: Serveri atrodas Latnet Datucentrā.
   Par Atlaidēm jāprasa Pēterim.
   peech iespējams domāju ka ir, bet neredzu jēgu ņemties pa 2ls mēnesī, redz shared hostings ir kur visu laiku kaadam kaut ko vajaga, un ja vinjsh maksaa 2ls mēnesī, tad vēlme to darīt nav nekāda. mūsu doma nav pārspēt nano.lv vai serveris.lv lētumā, paskaties līdz kam tas viņus ir novedis, sāk parādīties sliktas atsauksmes, mums tas nav nepieciešams 🙂

   es ceru ka es kāda jūtas neaizskāru.

 8. Interesētu atbilde uz jorika jautājumu.

  + No kā tie ņemts pieslēgums datucentram (LTC, Latnet…)?
  + Vai nav plānotas atlaides piemēram, ja ir vēlme iegādāties uzreiz uz 12 mēnešiem?
  + Vai nav plānots ieviest kādu mazāku plānu par 2.5-3Ls, kurā ietilptu pāris domēni un iespējams pat ierobežota diska vieta lai varētu konkurēt ar serveris.lv un nano.lv?

 9. Nu jā, par 2 ls ir arī ema.lv 🙂 Visumā ir ok, ja vajag 1 lapu uzlikt 🙂

  Pagaidām esmu uz nano.lv Complete plāna – sapiķoju 60ls uz gadu. Sūdzību pagaidām nav bijušas (nu jau ~1/2gads).

  Nu mani vismaz kautcik pārliecināja nano.lv datu centra bildes…

 10. Nu jā, par 2 ls ir arī ema.lv 🙂 Visumā ir ok, ja vajag 1 lapu uzlikt 🙂

  Pagaidām esmu uz nano.lv Complete plāna – sapiķoju 60ls uz gadu. Sūdzību pagaidām nav bijušas (nu jau ~1/2gads).

  Nu mani vismaz kautcik pārliecināja nano.lv datu centra bildes…

 11. Par tiem diviem latiem mēnesī ir kā ir. Ir klients, kas par diviem latiem iedomājās, ka ir nopircis VIP un Tev jātbild viņam stundas laikā un ka jāpalīdz viņam ir atrisināt php problēmas un ir klienti, kas palūdz par tiem pašiem diviem latiem, samaksā uzreiz uz diviem gadiem un Tu par viņu aizmirsti. Viņš par savu eksistenci ziņas nedod.
  Tāpēc ir grūti apsolīt labu servisu par diviem latiem mēnesī.

 12. Par tiem diviem latiem mēnesī ir kā ir. Ir klients, kas par diviem latiem iedomājās, ka ir nopircis VIP un Tev jātbild viņam stundas laikā un ka jāpalīdz viņam ir atrisināt php problēmas un ir klienti, kas palūdz par tiem pašiem diviem latiem, samaksā uzreiz uz diviem gadiem un Tu par viņu aizmirsti. Viņš par savu eksistenci ziņas nedod.
  Tāpēc ir grūti apsolīt labu servisu par diviem latiem mēnesī.

 13. Nu jā.
  Man lapā ir panelis un reāli vajadzības kaut ko darīt ir bijis tad, kad jāpieslēdz/jāmaina kaut kas, kas nav iespējams panelī – savādāk viss ir ok, jo citu neko prasījis laikam neesmu.

  Ir protams klienti, kas pie katra PHP error (mēģinot teiksim uzlikt WordPrss) sūtīs meilu un prasīs kāpēc nestrādā, jo citur tjipa strādā (bet tur teiksim ir uzlikts error_reporting(0), kāpēc ar nestrādā).
  Un ema.lv lapā ir ierakstīts, ka diennaksts tehniskais atbalsts tikai sākot no plāna, kurš ir 17Ls/mēn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *