Android

Jau kopš 2010. gada novembra sākuma (izlaižam 2 nedēļas pa vidu) esmu Android aprīkota telefona īpašnieks. HTC Desire ir telefons ko lietoju. Protams jūs jau būsiet lasījuši labu/sliktu utt, tāpēc neatkārtošos, tikai gribēju pastāstīt kā man sokas gan ar aplikācijām gan pašu telefonu.

Pirmais kas jāizdara nopērkot HTC telefonu ir jāiegādājas plēve ko uzlikt ekrānam, savādāk diezgan ātri saskrāpējas ekrāns. Ja vēlaties varat norūtot, bet garantijas nekādas, es lietoju unrooted versiju ar default HTC Sense UI. Jā, biju pamēģinājis arī dažādus citus ROMus, bet neviens tā īsti pie sirds negāja, jo katrā bija kādi trūkumi. Bet ne par to stāsts. Padoms, nekad nemēģiniet apdeitot rūtotu telefonu dodu 90% ka nesanāks, pirms tam noņemat root un tad apdeitojat, šis attiecas uz HTC apdeitiem. Man iznāca aiznest telefonu uz garantijas remontu, jo pēc mēģinājuma apdeitot tas negribēja startēties.

Kad telefonu esam gatavi lietot, pirmais kas jāizdara ir jāuzliek aplikācija App2SD jo pec noklusējuma HTC Desire ir diezgan maz internālās atmiņas, un tā nepietiks visām aplikācijām kuras vēlēsieties lietot. Ja jums ir gan gmail pastkastīte gan Google Apps pastkastīte, pirms pievienot Google Apps pastkastīti kā pirmo pārliecinaties ka jūsu izvēlētā google apps pastkastīte ir pārmigrēta uz jauno Google infrastruktūru (no admin konta to var redzēt) pretējā gadījumā telefons kā primāro noteikt jūsu Google Apps pastkasti un kamēr tā nebūs pārmigrēta uz jauno infrastruktūru jūs nevarēsiet pilnvērtīgi izmantot webisko Android Market.

Tagad sīkāk par aplikācijām ko lietoju es.

Waze – Sociāla karte, katru dienu lietoju braucot ar auto. Kaut ko par šo varat izlasīt pie laacz.
TweetDeck – ja godīgi kā uzliku neesmu neko citu mēģinājis, manas prasības uz twitter lietošanu ir niecīgas.
FourSquare – šis laikam neprasa komentārus, bet ja nu tomēr, tad tāds kur un kad esmu serviss.
ConnectBot – šis domāts vairāk cilvēkiem kuri zin kas ir ssh un ko ar to var izdarīt.
Our Groceries – ļoti ērts pirkumu sarakstu veidotājs, ir iespēja veidot pirkumu sarakstu webā, kas labi noder ja vairāki cilvēki pilda šo sarakstu + to var lietot vairāki.
c:geo – tiem kas nodarbojas ar Geocaching
WhatsApp – principā messendžeris, kurā var diezgan labi sūtīt bildes/video lietojam darbā, uztaisīta darba kolēģu grupa kur ziņojam par nepieciešamām lietām. Viens mīnuss ir – visiem nav viedtālruņu, bet darbojas gan uz Android, gan uz Iphone.
gReader – Google rss readeris. Nepatīk man pašas googles izstrādātā versija, lai gan šī pedējā laikā paliek arvien pilnāka ar kļūdām.
KHL Scores – prasta aplikācija un dara to ko vajaga, kad notiek spēles var apskatīties rezultātu un spēles gaitu teksta režīmā.
Shush! – ieslēdz pēc noteikta laika skaņu atpakaļ, ļoti noder, jo es vakaros lieku uz vibrozvanu telefonu, lai pa nakti nav skaļu pārsteigumu, un tad no rītiem aizmirstas uzlikt atpakaļ skaļumu.
Sleep as an droid – aplikācija kura pēta kā jūs guļat un modina no rīta jūs noteiktajā laika periodā brīdi kad jums ir seklāks miegs. dara vēl daudz ko… 14 dienu trial, jāpērk ja gribas izmantot tālāk. pēdējā laikā neesmu izmantojis, jo man mājās ir dzīvs modinātājs 🙂 pagaidām nav nepieciešamība.
SMS popup – parāda sms izlecošajā logā uzreiz ar iespēju gan atbildēt, gan dzēst sms.
Transport in Riga –  Sabiedrisko transportu izmantoju reti, bet šī aplikācija noderīga.
The Big Picture – Boston.com Big Picture sadaļa, skatos bildes regulāri, biežāk gan datorā.
WordPress – ir uzlikts, lai gan komentāru ir maz, tie ir jāmoderē, tad šis noder.
Wifi-ruler – var sarakstīt Wifi rules, kas ļoti noder ja vienā punktā ir vairāki Wifi pie kā var pieslēgties.
Zedge – jauni wallpaperi un toņi.
Swedbank – Bankas aplikācija konta pārvaldībai (iznāca pāris dienas atpakaļ, bet nu es jau pāris bugus esmu atradis, cerams ka uzturēs)

Ir protams arī noklusējuma aplikācijas, kā Maps, Gmail, Mail (Exchange), People (korporatīvo kontaktu brauzeris), Talk, Google Search, Internet ar defaulto pārlūku, Youtube.

Ir arī vesela kaudze ar brīvā laika aizpildītājiem – spēļukiem, bet tos negribas uzskaitīt, svarīgākie ir Angry Birds.

Ir ar ko papildināt?

21 Replies to “Android”

 1. gMarks priekš google bookmark;
  MyBackup – backupam (kad bija uz garantijas servisu labi noderēja)
  Smartshortcuts – shortcutu grupēšanai (līdzīgi kā ios)
  SwiFTP – palaiž andro kā DTP serveri (reizēm noder lai kaut ko ātri no kompa uzmestu)
  TeamViewer – remot pieslēgums mammas kompim 😀

 2. gMarks priekš google bookmark;
  MyBackup – backupam (kad bija uz garantijas servisu labi noderēja)
  Smartshortcuts – shortcutu grupēšanai (līdzīgi kā ios)
  SwiFTP – palaiž andro kā DTP serveri (reizēm noder lai kaut ko ātri no kompa uzmestu)
  TeamViewer – remot pieslēgums mammas kompim 😀

 3. Klāt cgeo labi iet Locus ar offline maps. Ļoti labi noder, ja google nevar tik detalizēti parādīt. Piem Bing kartes rādīja Siguldā arī takas.

 4. Klāt cgeo labi iet Locus ar offline maps. Ļoti labi noder, ja google nevar tik detalizēti parādīt. Piem Bing kartes rādīja Siguldā arī takas.

 5. Sodien nopirku Htc desire, nevaru nekur atrast ka var uzinstalet whatsapp programmu, pirms tam man bija nokia telefons nebija problemu, sis telefons biski sarezgitaks. Vai kads nevar ludzu palidzet ka uzintalet Whatsapp, daudziem draugiem arpus LV sachatoju tagat neka!!!

 6. Sodien nopirku Htc desire, nevaru nekur atrast ka var uzinstalet whatsapp programmu, pirms tam man bija nokia telefons nebija problemu, sis telefons biski sarezgitaks. Vai kads nevar ludzu palidzet ka uzintalet Whatsapp, daudziem draugiem arpus LV sachatoju tagat neka!!!

 7. desire ir tik viena kaite 😀 šausmīgi vietas trūkst… vai nu rooto… vai ciet klusu 🙁
  nesen uzliku gingerbread un redzams ka baigi apgraizītas defaultās aplikācijas lai tik spētu jamo iedabūt tai desire :>

  žēl ka pēc desire iehavošanas vēlāk iznāca sensation :/ bet nu pēc dažiem mēnešiem tāpat būs atkal “next big thing” un varēs upgreidot uz ko labāku 😉

 8. desire ir tik viena kaite 😀 šausmīgi vietas trūkst… vai nu rooto… vai ciet klusu 🙁
  nesen uzliku gingerbread un redzams ka baigi apgraizītas defaultās aplikācijas lai tik spētu jamo iedabūt tai desire :>

  žēl ka pēc desire iehavošanas vēlāk iznāca sensation :/ bet nu pēc dažiem mēnešiem tāpat būs atkal “next big thing” un varēs upgreidot uz ko labāku 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *