Kā es atguvu nozagto telefonu

Brīvdienas tika pavadītas ūdenstūrisma sacensībās Misa 2014, šādās sacensībās visi cilvēki viens otru zin, un nekad nav noticis neviens starpgadījums ar zādzībām (vismaz savu cilvēku starpā, nerunāsim šoreiz par zādzībām no šai publikai nepiederošām personām.)

Jāsāk laikam stāsts ar to, ka par cik ārā silts laiks noslinkoju un neuzbūveju telti, un naktis brīvdienās pavadīju svaigā gaisā zem nojumes, līdz ar to mana mantu noliktava bija turpat uz galda zem nojumes, arī telefonam, kurš jau sestdien pa dienu bija pilnībā izlādējies, līdz ar to telefons līdz svētdienas vakaram nebija nepieciešams, un lai to nepazaudētu, tas tika novietots uz galda.

Svētdien sākot domāt par to, ka jāvāc mantas tika konstatēts ka uz galda telefona vairs nav, tika izskatītas visādas versijas, kā piemēram pazaudēšana, vai kāds ir netīšām paņēmis. Pārmeklēju drēbes somā, auto un telefons tāpat netika atrasts, bet par cik tas bija izlādējies tad arī uzzvanīt nebija iespējams.

Pirms noslēguma ceremonijas devos pie organizatoriem lai paziņo ka telefons pazudis, un ja kāds atrod lai griežas pie manis. Uzreiz pēc apbalvošanas neviens nepieteicās, tātad  aizgājis ar galiem vai nu pazudis garā zālē, vai kāds cits iemesls.

Nu neko, dodos mājup bez telefona, ja tas ir nozagts, ir cerība uz Android device manager. Visu vakaru bezcerīgi mēginu noteikt telefona atrašanās vietu izmantojot Android Device manager, viss veltīgi, nekādas atbildes no telefona nav.

Pirmdienas rīts ieslēdzot datoru Dropbox paziņo par 5 jaunām bildēm, pirmajā brīdī apskatot bildes nesapratu kas tās par bildēm. (pievienoju 3, jo pārējās divas bija ļoti līdzīgas)

Tad Paskatījos Android Device manager un whola, uzrādās pozīcija, Rīga, Ķengarags Prūšu ielas 40 vai 23 nama rajonā.

Sāku domāt rīcības plānu, pirmā doma bija aizbraukt pasēdēt auto un mēģināt noskaidrot kurš tur dzīvo no sacensībās bijušajiem cilvēkiem (vairāk vai mazāk visi ir zināmi). Nākamā doma bija braukt uz Policiju izstāstīt un doties kopā ar policiju, bet pa ceļam uz darbu izdomāju, ka jāuzzin no sākuma kas tad īsti ir šis te varonis. Pirmajā bildē redzama bilde no auto uz nometni, un navigācija. Noteicu iespējamo auto īpašnieku un viņam uzzvanīju ar jautājumu vai tev auto ir navigācija “GoDrive”, kad saņēmu apstiprinājumu ka jā, principā bija uzreiz bija zināms personāžš, kurš saullēkta laikā atradās minētā īpašnieka auto.

Tad ieguvu viņa telefona numuru un uzzvanīju.

Es (E): Sveiks,

Mareks (M): Čau

EA: Kā tad mans telefons ir nokļuvis pie tevis?

M: Nezinu par ko tu runā.

E: Nu pastāsti kur tu dzīvo ?

M: Prūšu iela 42

E: Nu redz, man telefons ziņo, ka tas tur šobrīd atrodas.

M: Neko nezinu par kaut kādu telefonu.

E: Nu dzīvokli savu bildēt arī patīk?

M: Par ko tu runā?

E: Labi, man ir divi piedāvājumi, pats izvēlies kādu no tiem 1. es braucu ar visu šo informāciju pie policijas un tad mēs ierodamies pie tevis, vai 2. tu man atdod telefonu.

M: Labi, kur tiekamies es atdošu telefonu.

Tad pec ~ 20 minutem mēs sarunājam tikties centrā, kur tad arī viņš man atdeva telefonu.

Iepazistaties Mareks Avdejevs

1901762_1385051331762266_1724955331_n

 

 

 

 

 

Braucot uz centru paņēmu līdzi divus kolēģus, lai gadījumā ja ir izdomājis kādu agresīvāku plānu man būtu palīdzība. Ierodoties norādītajā vietā uzreiz atguvu telefonu. Prasīju kur tad sim karte un atbildē saņēmu oj nezinu, jau sākumā izņēmu.

Es nekad nevienam ļaunu nevēlu un līdz pēdējam cerēju ka tā nebūs, bet es ceru ka visi kas šo izlasīs atcerēsies šo cilvēku ja arī viņiem kādreiz ceļi šķērsosies.

Pieminēšu ka jau Svētdienas pēcpusdienā man bija aizdomas par šādu Mareka rīcību, bet par cik pierādijumu nebija tad pasākt arī īsti neko nevarēja.

P.S. no šī esmu guvis mācību, ka tomēr lai vai kā mēs visu par cilvēkiem ar ko kopā tusējam nezinam.

 
comments powered by Disqus