Vagrant

Ir tāda lieta kā Vagrant, iespējams daudzi no jums jau viņu ir iepazinuši, bet iespējams kādam tā lieta būs kā jaunums. Daudziem programmētājiem/administratoriem iesācējiem patīk testēt lietas uz sava datora, tas ir ik pa reizei to pārinstalējot, jo atkal kaut ko testējot ir sanācis salauzt, man pašam kādreiz bija tāda pati problēma, tad iepazinos ar Virtualbox, bet tur ak tu šaize katru reizi kad savajagās citu OS testēt jāliek viss no nulles, un tas ir laikietilpīgi, tāpēc beidzot esmu izaudzis līdz risinājumam kas saucas Vagrant.

Kas tad ir Vagrant un ko viņš ziemā ēd. Vagrant principā ir jūsu lokālo virtuālo serveru menedžeris, ar to var uzlikt jaunu, jau sagatavotu OS neilgā laikā (atkarīgs no internetu pieslēguma). Ar Vagrant mēs varam panākt ka piemēram izstrādātāju komandai ir vienāda testa vide un tā var atrasties pie katra no izstrādātājiem uz viņa lokālā datora.

Kā tad to zvēru lietot jautāsiet?

  • Vispirms jums būs nepieciešams uzinstalēt  Virtualbox (der arī VMware,Hyper-V,docker) kurš ir visizplatītākais vagrant provaideris.
  • Tad jums būs nepieciešams uzinstalēt pašu Vagrant, dodieties uz vagrantup.com un instalējiet savam OS atbilstošu versiju.
  • Dodamies uz vagrantcloud.com, atrodam mums nepieciešamo OS (piemēram centos 6.5)
  • Atverat konsoli (windows vidē ieteiktu lietot powershell)  un rakstam: vagrant init chef/centos-6.5 (šo komandu jums piedāvā arī vagrantcloud lapā)
  • Uzreiz pēc init komandas esošajā direktorijā ir izveidots fails Vagrantfile kurā ir visa nepieciešamā konfigurācija, un kuru palabojot var panākt izmaiņas virtuālā servera iestatījumos (RAM/CPU/IP/Forwarded ports)
  • Kad esam veikuši nepieciešamās izmaiņas (ja tādas bija nepieciešamas) tad varam startēt jauno virtuālo serveri ar komandu vagrant up (šajā brīdī iespējams būs nedaudz jāuzgaida jo tiks lejupielādēts jau gatavs OS)
  • Kad OS piestartēts varam rakstīt _vagrant ssh _atrodoties tajā pašā direktorijā kur vagrantfails, un būsim jau tikko svaigi uzinstalētajā OS.

Pēc noklusējuma visās vagrantcloud OS ir lietotājs vagrant, kuram nedroša privātā atslēga atrodas vagranta konfigurācijas direktorijā, ja vēlaties pieslēgties piemēram ar putty, tad var norādīt šo key, vai izmantot noklusējuma paroli kas ir vagrant, arī root parole ir vagrant. 

Protams ja jums nepatīk kāda no piedāvātajām OS, jūs varat izveidot arī paši savu, tas gan ir nedaudz piņķerīgs process ja neesat serveru administrators vai vismaz uz tu ar linux konsoli un komandām.

Var laist arī vairākus virtuālos serverus vienlaicīgi, atkarīgs no jūsu darbstacijas resursu apjomiem. Tieši vagrant, jeb virtualbox nepieciešamības dēļ manā darba stacijā ir 32 GB RAM un CPU ar 8 korēm, līdz ar ko es droši varu lietot vairākus virtuālos serverus paralēli un pat nejust ka man viņi darbojas.

Nianse, ja esam kaut ko salauzuši virtuālajā OS, varam veikt komandu vagrant destroy, un pēc tam atkal vagrant up, un virtuālais serveris būs sākotnējā stadijā.

Ja ir interese varu paturpināt tēmu par vagrant provisioning iespējām.

 
comments powered by Disqus